Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a munkavonalú...

Mi a különbség a munkavonalú és a kiállításra szánt dobermannok közt?

Figyelt kérdés
Kaptam egy dobi kölyköt, és már túlvagyunk az első nagy megpróbáltatásokon. Németjuhászokná tudom mi a különbség a munka- és a kiállítási vonalú kutyák közt. Nekem pl. egy munkavonalú ordasom van. Ott nagyrészt (szakértelem nélkül)a kiállításra alkalmatlan kutyákat nevezik "munkavonalúnak", nyilván tévesen. Dobinál vannak olyan külső jelek (mint pl. a nj-nál), amik egyértelművé teszik, hogy a kutya alkalmas-e aktív munkára (pl. ÖV, stb) vagy egyszerűen a gazdi dönti el, hogy dolgoztatja vagy heti 2x "csak" elviszi futni?

2014. jan. 13. 20:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Dobermannál nincsenek olyan éles elütések. De pl. munkavonalúnak kevésbé lejt a háta, mint egy show-nak: igen, lejt a hátuk, de még szépen, nem úgy, mint egy nj-nek.


Szóval egy munkás is lehet jó show, bár a kettő ritkán jár egyben. :)

2014. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

Például az én "kis" 54kilós munkavonalú kutyuskámat, aki ha kellően jó kedvében van kiképzősátorral együtt borogatja ÖV-n a segédeket, mikor poénból elvittem kiállításra szétnézni, hogy lássa, ahogy hülyét csinálnak a fajtából a labdáikkal a tenyésztők, konkrétan a felük (a naaaagy neves tenyésztőknek) szájtátva hüledezett és megpróbált rávenni a kölyökgyártásra, a másik fele a bagázsnak meg közölte hogy ez a fajta szégyene... Egyébként szerencsésebb esetben a nj-nál sem lejt oyan gusztustalan módon a far, sokat beállítani is nehéz.

Mégegyszer köszönöm a választ, akkor ahogy nő majd figyelem az új falkatag lejtését is. Majd hasonlítgatom kiállítási kutyákkal. Mondjuk tökmindegy milyen, már most oda meg vissza vagyok érte

2014. jan. 13. 20:54
 3/31 anonim ***** válasza:

Amúgy egy jó show is lehet jó munkás. ;)

Apukámnak volt egy majdnem-showja (nem lejtett eléggé a háta), de hihetetlen munkakutya volt. Sok tenyésztő is csodálta, főleg a fejét.

5 évesen lelőtték munka közben. Apa őr volt egy cégnél a kutyussal.

2014. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Dobiban nincs még szemmel látható eltérés munkára és kiállításra. Eleve munkára nem is nagyon tenyésztenek.
2014. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
dobermannban van jó, és használhatatlan, de külön nem szelektálnak. az a jó dobermann, amelyik egészséges, dolgozik, és szép. De elsősorban neked kell, hogy tetszen. Dobsz fel róla képet?
2014. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenképp szeretném, ha legalább olyan szépen tenné majd a dolgát, mint ahogy a német juhász teszi, csak munkakutya, bár nekem kicsit fura, amennyire ragaszkodik a lakásélethez. Meg még nagyon visszahúzódó velem. Egy hete lakik nálam, 5hónapos múlt nemrég. A nj kölyökkorára visszaemlékezve teljesen más volt. Ő sem volt nagyon kicsi, mikor hozzám került, de le sem lehetett lőni, a dobi meg 1-2 óra rongyozás meg rohangálás, kaja stb után már nyüsszög, hogy be akar jönni, aztán órákat hortyog és legközelebb csak vacsorázni kel fel. Annyit tudok a felmenőiről, hogy tk-sok, kaptam róluk fotókat. A család, akitől elhoztuk meg nemnagyon foglalkozott vele, egy telepen lakott.

Ha esetleg tudtok tippeket adni, hogy később milyen lesz, hogyan győzzem le a félénkségét az emberekkel kapcsolatban, stb., azt megköszönném. Egyébként nem agresszív, sőt. Csak visszahúzódó és félénk. Nekem kölyökkutyához képest túlzottan is visszafogott. Lehet csak én fogtam ki amúgy eddig az izgága kutyákat...

2014. jan. 13. 22:19
 7/31 anonim ***** válasza:
54kg-os micsoda?
2014. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Német juhászkutya :)
2014. jan. 13. 22:28
 9/31 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Na így néz ki a kicsi

és hogy teljes legyen a "kép", itt egy videó is:

[link]

2014. jan. 13. 22:29
 10/31 anonim ***** válasza:
Egy hete van nálad. Még alig ismer. Ha ismered a felmenők neveit, utána tudsz nézni a tenyésztőknek, milyen kutyákkal foglalkoznak, mik az eredményeik.
2014. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!