Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyát, de nem...

Szeretnék kutyát, de nem akarok kutyapiszkot szedni, meg vinni sétálni fagyban, esőben! Akkor hogy?

Figyelt kérdés
Gondoskodni jó lenne róla! De utálok kutyapiszkot szedni, és -10 fokban tuti nem vinném ki fél-1óra sétára!

2014. jan. 14. 11:10
1 2
 11/15 sippara ***** válasza:
100%
Zárd be magad 10-15 évre a wc-be (enni napi egyszer hozhat neked a kutya - azért a kutya, mert ő sem találkozna fajtárssal a kertben), aztán beszéljük ezt meg újra :)
2014. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd kutyája lehet, hogy jól elvan, de nem tudhatod, hogy hogyan reagál pl postásra, állatorvosra stb. A nem sétáltatott kutyák nincsenek megfelelően szocializálva, így félénken vagy éppen agresszíven reagálhatnak az új szituációkra. Mellesleg a kutyatartásban az egyik legjobb dolog a sétáltatás.
2014. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"De a szomszéd se viszi sétálni! 1 évben 1x láttam, hogy elvitte sétálni! És jól elvan a kutya! Nem látszik rajta, hogy annyira sz*r lenne az élete!"


És ha a szomszéd beleugrik a kútba akkor te is? Nem látszik rajta hogy rossz élete lenne? Persze hogy nem látod rajta mert fogalmad sincs hogy mi is kell valójában egy kutyának. Ne legyen kutyád, ezt őszintén mondom. Az ilyen felelőtlen, lusta, hozzá nem értő emberek miatt van annyi agresszív, antiszociális kutya. Egy kutya nem attól lesz boldog hogy egész nap simogatod. A szomszéd kutyának sincs boldog élete elárulom, mivel nem lehet kutya. Egy kutya akkor boldog ha kutya lehet. Ehhez pedig ez a 3 dolog kell ebben a sorrendben: testmozgás, fegyelem, szeretet. Hangsúlyozom, a szeretet az utolsó helyen van!!!!! Le kell mozgatni, szabályokat kell felállítani és utána lehet dícsérni ha okos volt. Ha nem vagy képes 1 nap legalább 1,5 órát mozogni a kutyával akkor ne legyen kutyád.

2014. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer hallottam (én is ezzel jöttem a szüleimnek kiskoromban) hogy én mindig és mindent, és sétáltatom, összeszedem a kakit, foglalkozom vele, majd a nagyitól a pénzt ráköltjük ha beteg lesz... És még ezekből az esetekből is 99%-ban semmi sem valósul meg, mert a kutya felnő, nevelni kell, jönnek a fagyok, és a nagyitól kapott pénz már iphone-ra kell, de a kutya közben beteg, stb... Te meg egyből azzal indítasz, hogy semmit nem fogsz adni a kutyának (ja gondolom majd babusgatod) ezek után azt mondom NE LEGYEN KUTYÁD, lehetőleg semmilyen, maximum valami plüss, nagyon frankókat linkeltek előttem, azzal elvagy amíg érdekel a téma aztán anyukád kiveszi az elemet ha meguntad.
2014. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a másik, nem tudom ezt a fél-egy órát honnan veszed, én közepes kutyával napi 3-4-5 órákat vagyok kint, és nem azért mert MUSZÁJ (pisilni elég lenne neki 20 perc is) hanem mert imádom ezt csinálni, dumálgatni közben a többi gazdival, nézni ahogy ökörködnek a kutyák, rohangálnak, közben egy csomó másik kutyát is simogathatok, játszhatok velük, ennél nekem nincs is jobb. Ha neked ez nem bejövős, akkor inkább hagyd a dolgot.
2014. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!