Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így jó?

Szerintetek így jó?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek vállalható-e az, ha valaki egy alomból (tenyésztőtől persze) egy testvérpárt venne meg, vinne haza, vagy két különböző alomból, fajtából kb. egyidős kölyköket vinne haza? Fel lehet őket úgy is rendesen nevelni? Gondolok itt arra, hogy két kölyökkel lehet-e bírni, esetleg ők nem ragaszkodnának-e túlzottan egymáshoz, stb?


A kérdés csak elméleti, nem tervezek ilyesmit.


2014. jan. 21. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Ha a tenyésztő nem akarna megválni a kölyköktől, akkor nála is ketten vagy akár többen lennének.


Igen, lehet velük bírni, de az biztos, hogy nagy odafigyelést igényelnek :)

2014. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet. nagyon ragaszkodnának egymáshoz is és hozzád is...kérdés, hogy te tudnál-e mindkettőre ugyanannyi időt-energiát fordítani, tudnál-e mindkettő falkavezére lenni, anyagilag megengedheted-e, a tartásuk megoldott-e...satöbbisatöbbi:) át kell gondolni


és még valami: ha ugyanaz az alom és ellenkező neműek, akkor muszáj ivartalanítani. egyébként is jó dolog lenne, ha különbözőek ha nem, sok egészségügyi problémát elkerülhetsz vele:)

2014. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Múltkor olvastam egy érdekes cikket a témában egy híres kutyakiképzőtől, ő nem javasolja, hogy két kölyköt hozz egyszerre: [link]

Most hogy utánakerestem találtam több irományt is erről, a googleben megtalálod őket sibling syndrome dogs keresési címszó alatt.

2014. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az unokatesómnak egy német vizsla testvérpárja volt. Nagyon összetudtak dolgozni amikor vadásztak. Sajnos a környék macskái bánták ezt. Ugyanakkor én ismerek egy olyat ahol ugyanabból a kennelből nem testvérek de egykorúak a kutyák. Azok is összedolgoznak, ha egy közös "ellenség" van, viszont elég aszociálisak a többi kutyával. Lehet ez igazából fajta és/vagy egyed függő is, illetve nevelés kérdése.
2014. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 21. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!