Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, ha egy kutya megtámad egy másikat, és a drága gazdi nem hajlandó elismerni a felelősségét, és kifizetni az orvosi költségeket?

Figyelt kérdés

Hova fordulhatok, mire számíthat a támadó fél? Mennyi idő ez az egész procedúra?


Nem Magyarországon élek, (nem tudom ez változtat-e valamin) de itt történt az eset a határ mentén, amikor meglátogattam a családomat. Kivittem sétálni a kutyát, amikor egy környéken lakó kutyája nekiment az enyémnek, minden előzmény nélkül. A kutyának súlyos sebei lettek, több hét mire felépül. A gazdi először fizetni akarta az orvost, majd visszalépett. Most már nagyon ideges vagyok, mert az én kutyám pórázon volt, mindent szabályt betartva sétáltattam. És egy tök idegen hatalmas kutya odaront, és elkezdi tépni.


2014. jan. 21. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha nincs tanú, akkor szerintem nem sok mindent lehet tenni. Vagy abban az esetben igen, ha a támadás idején kihívtad a rendőrséget.
2014. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van tanú, aki kész segíteni.
2014. jan. 21. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor polgári per,de mellette feljelentést tehetsz kutyával való veszélyeztetés címén a rendőrségen. 3-4 év és kapsz pénzt,talán.Ha van biztosítása a kutyásnak ami kiterjed erre is (nem valószínű) akkor könnyebb a dolog.
2014. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az eset nem Magyarországon történt akkor nem a magyar jogszabályok érvényesek rá. (bocsi de az írásodból most nem tudom kivenni, hogy csak a határ közelében történt az esett vagy éppen magyar oldalon voltál, csak te nem vagy magyar)


Ha van az orvosi költségekről számlád, és tudod a másik adatait, akkor polgári peres úton kell eljárást indítani, kártérítésért. Persze ebből csak akkor lesz valami, ha bizonyítani tudod, hogy az ő kutyája támadott meg, és hogy az övé volt a kutya ami megtámadott

2014. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok, és Magyarországon történt, a határokon belül. Csupán nem itthon dolgozom. Nem akarok kártérítést. Azt akarom, hogy az orvosi költségeket fizesse ki, és vállalja a felelősséget. A kutyám nem tud lábra állni, összevarrták több helyen, a füléből egy darab leszakadt, eltört két lába.
2014. jan. 21. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, főleg ha felügyelet nélkül volt odakint a kutyája. Hátha legközelebb kétszer is meggondolja, kiengedje-e a kutyáját felügyelet nélkül az utcára. Semmiképp ne hagyd annyiban, mert más kutyákat vagy akár embert ugyanúgy megtámadhat az a kutya.
2014. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik kártérítésnek. Tényleg szörnyű ami történt és hogy ilyen alja emberek vannak aki minden hibájukat egyből letagadják :(
2014. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elő kell venni a kutya gazdáját. Mi van ha neked ment volna és nem a kutyádnak?
2014. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!