Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka VS Nőstény? Előnyök,...

Szuka VS Nőstény? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy ivartalanítottak.

2014. jan. 21. 18:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Na,írni se tudok...Szuka vagy kan?
2014. jan. 21. 18:26
 2/10 anonim ***** válasza:
A szuka általában könnyebben kezelhető, mint a kan. A kan jelölget, amin segít az ivartalanítás. Ivartalanítani mindenképp kell, ha szuka ha NŐSTÉNY (csak viccekek, kan) :D
2014. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivartalanítva lesz akkor nemigen van különbség a kettő között, inkább az adott egyed temperamentumát kell figyelembe venni attól függetlenül, hogy kan-e vagy szuka.
2014. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem sincs semmi különbség ha ivartalanítva lesznek, max annyi hogy a kan állva, a szuka meg guggolva pisil
2014. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha mindkettő ivartalanított, akkor van egy egyértelmű előnye a szukának: guggolva pisil, ezért nem igényel függőleges felületet ehhez.

Pl agility pályán van, hogy az ivartalanított kanok gazdáinak is figyelniük kell, le ne pisilja a kutya az akadályokat. Nekem még csak 3 éve van kutyám, de már több, ezzel kapcsolatos kellemetlenségnek is szemtanúja voltam (s egyszer egy ivartalanított kan lepisilte a lábamat). Egy szuka ilyet nemigen csinál, ha pedig ivartalanítva van, akkor az egyetlen "hátrányuk" (a tüzelés) is ki van iktatva.


De más nekem se jut eszembe. :)

2014. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanított szukák is képesek kan módjára felemelt lábbal jelölgetni!
2014. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kan német vizslám ami gugolva pisilt xd
2014. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt az ivartalanialtassal megszűnő jelölegetést felejtsük már el. Kanok picit keményebbek. Szukák bújosabbak de ez is egyed függő.

Az ivartalanitásnak az árnyoldalairol mindig elfelejtünk beszélni. Kanoknál frusztráló lehet hogy ha meg akarjak hagni őket es mivel szukának tekintik oket ez konnyen előfordulhat.

Szukáknál állítólag növelheti az agressziót de ez nem bizonyított.

2014. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nekem van bújós kan kutyusom és nem bújós szuka is. összesen 3 kutyim van, két szuka, egy kan, mindegyik ivartalanítva. a kan kutya ivartalanítása fele annyiba került, mint a szuka kutyusé. a szukák nálam a kertben többet kaparnak, viszont nem szöknek. a kan, annak ellenére, hogy ivartalanított, néha meglóg (évi 1-2 alk.). hát, sokat nem segítettem azt hiszem, én találtam őket, nem volt lehetőség válogatni, ezt dobta a gép :)
2014. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Két ivaros kanom van és nem szöknek, ha nyitva van a kapu akkor se ^^ a szökést nem lehet az ivarosságra fogni.
2014. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!