Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek fél a kutya otthonr...

Mit tegyek fél a kutya otthonról elmenni?

Figyelt kérdés
4 hónapos keverék kutyust hoztam haza a menhelyről, egy hete van nálam a lakásban. AZ lenne a probléma hogy amikor kimegy az ajtón ledermed aztán kínlódunk 10 percet a sétával és miután nem látja a házat akar 1,5 ig is sétál és alig akar haza jönni de ha nem viszem kézben kb 4 utcát mindig haza akar szaladni. Próbáltam már mindent jutalom falatokkal csalogatni , szoktuk a helyet de semmi fosok reszket és szaladna haza.Mit tehetek ?

2014. jan. 22. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először is engedd meg neki, hogy a kapud környékének első 5 méterét megnézze, aztán ha vissza akar fordulni csak fordulj vissza, az a lényeg, hogy megbízzon benned, hogy nem akárhova mentek hanem csak sétálni. Még nincs meg rá az igénye, ha látod, hogy van akkor engedd ki a kapu elé. Szépen lassan, nem kell elkapkodni :)
2014. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam már hogy fél a sötétben mert ahol a sétáló utca ki van világítva és nagy tér belát mindent ott semmi probléma. Megpróbálom csak kivinni de viszont nem értem hogy 10 perc után miért sétál úgy mintha semmi se lenne szaladgál boldog másfél órát lenyom úgy hogy hamarabb elfáradok mint ő!
2014. jan. 22. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy hét még nagyon kevés idő. Anyukám egy idősebb (7 hónapos) elhanyagolt kutyával majdnem fél évig szenvedett, annyira tele volt fóbiával. Gondold el, milyen előélete lehet. Nekünk volt egy befogadott kutyánk, aki rettegett az autózástól - de csak odafelé. Mikor pl. a kirándulás után visszaültünk a kocsiba, hogy hazamegyünk, nagy boldogan beugrott és nézelődött. Ez azért volt, mert autóból hajították ki. :(


Próbáld világosban kivinni. (Tudom, sajnos korán sötétedik.) Hadd nézzen körül nappal. Meg a kritikus 10 percet tölthetitek a ház előtt is, csak állj és fogd a pórázt, hagyd, hogy nézelődjön, maradj nyugodt, ne stresszelj rá.

Vagy próbáld elterelni a figyelmét valami játékkal, amit nagyon szeret. Kezdj el vele bulizni még otthon, és jó hangulatban induljatok el.

2014. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm menhelyen született egy telep helyen nem igazán ismeri a várost . Próbálkozunk rá ér csak neki jobb minél hamarabb ha elindul sétálni. Jutalom falat és klikker segítségével próbálkozok hogy öröm legyen neki pórázzal kijönni és sétálni menni.
2014. jan. 22. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem jól csinálod, csak idő kell neki. Nem volt gyerekszobája.
2014. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennek a jelenségnek van egy neve, csak nem jut az eszembe. A lényeg, hogy mivel az életét eddig ketrecben töltötte, vagy legalábbis kis helyre bezárva, frusztrált lesz, ha kimehet. Bizonytalan. Lehet amikor anno mégis kiment a kennelből, akkor leordították és visszatették, emiatt lehet félsz benne eleinte, amikor kimentek. Adj időt neki. Ne erőltess kint semmit, legyen neki élvezetes kimenni. Mivel még picike, hamar beletanul a jóba és elfelejti a rossz élményeket. Szerintem ne vedd kézbe, mert ez neki azt jelenti, hogy tényleg van odakint valami amitől tartani kell. Lépj ki a lakásból és hagyd hogy ő felfedezze a dolgokat. Persze ha a szobatisztaság még függőben van, akkor vidd ki oda, ahova már pisihet és onnan kezdjétek.
2014. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!