Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Panna99 kérdése:

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy három és fél hónapos kis yorkshire terrierem. Pro plan csirkés száraztápot eszik, soha nem adunk neki ember kaját, és iszik rendesen. Ma viszont észrevettem hogy nagyon küzködik kakilás közben, és egészen mostanáig ezt csinálja. Azóta hányt is egyet a kutyus , nagyon kedvtelen, az ágyában fekszik és néha kicsit remeg is. Nagyon új nekem ez a dolog, mert most először fordul elő ilyesmi. kérlek segítsetek.

2014. jan. 28. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Sztem vidd el orvoshoz mindenkepen, az a biztos. De am en a kutyaimat mindig kaja maradekokkal etetem, szinte soha nem adok nekik ilyen mükajakat, es nem is szoktak betegeskedni szerencsere. Am ezt az allatorvosunk is megmondta, sokkal jobb a termeszetes kaja mint a tap meg ilyesmi. Kepzeld az enyemek meg az edes gyumolcsoket is joizuen eszik, sok benne a vitamin jot tesz nekik is ugyanugy mint nekunk.
2014. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És most így nem baj ha holnap egyedül kell itthon hagynom úgy délután 4-5ig? Amúgy köszönöm a választ:)
2014. jan. 28. 23:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kajamaradék a jó neki,hanem a neki készített étel,nyers alapanyagokból.A maradék baromira nem jó neki.


Egyébként nem hinném,hogy a kajával függ össze,lehet hogy megevett valamit,ami elzárta részlegesen a kaki útját.

Az is lehet,hogy összeszedett vmi fertőzést.

Mindenképp orvoshoz vinném,a bélelzáródás halálos is lehet.


Általában,ha nehéz székelés után,a kutya hány,akkor az arra utal,hogy a fenekén nem tud távozni a salakanyag,ezért kihányja.

Ez pedig sürgős beavatkozást igényel.(Beöntés)


Szerintem még délelőtt vigyétek el,nem jó ezzel húzni az időt.

Jobbulást.

2014. jan. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi yorkinknál is előfordult időnként az erőlködés és a remegés.Amikor egy wc-papírral próbáltunk segíteni rajta,kiderült hogy valamiképpen hajat evett a kutyus(sokan vagyunk hosszú hajjal a családban),bár nálunk hányás nem volt,és félig azért ki tudott nyomni magából valamit önerőből.
2014. jan. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez prémium tápoknál előfordulhat,mert alapból kevesebb a nem emészthető alapanyag benne,így szilárdabbat pottyant.Mellette érdemes lenne néha leveses zöldséges kaját főzni neki,fűszerek nélkül,illetve egy kevés olajos hal segít rajta,ha szorulãsa van.Lehet viszont más baja is,negyed ėvente még a benti kutyát is érdemes féregteleníteni.
2014. jan. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Nem tud kakálni, rosszul van, hány. Bélelzáródás. Műteni kell. Nem holnap délután, hanem most.
2014. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
reméljük csak szorulás, de lehet bélelzáródás, gyomorcsavarodás, lehet lenyelt valami tárgyat ami ki nem tud jönni, de próbákozik...ki tudja. én azonnal orvoshoz vinném...azonnal.
2014. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!