Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekünk?

Milyen kutya való nekünk?

Figyelt kérdés
szóval, hosszas gondolkozás, tervezgetés után eljutottunk odáig, hogy igen szeretnénk egy kiskutyát. lakásban lenne a kutya, 75m2-en. napi minimum 4 séta, persze amíg kölyök, többször kell az eü.-s séta, többször is. valaki általában mindig van itthon, 1 hónapban esetleg 2-3szor fordul elő, hogy nincs. kis/közepes termetű, rövid szőrű kutyát keresünk. milyen kutyát ajánlotok, ami nem beteges?
2014. febr. 2. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
1%

Hát bernáthegyit nem. Valójában emeletes házba semmilyen kutyát nem szabadna vinni, ha szereted az állatot. Ha az a fontos, hogy neked jó legyen, azzal pedig, hogy a kutyának mi a jó nem foglalkozol, akkor bármilyen kisebb testű szobakutya megfelel.


Napi 4x séta, meg 5 óra foglalkozás stb. Hányszor hallottam már ezeket a fogadkozásokat!? Csak aztán, "túl meleg van", "túl hideg van", "fáj a lábam", "ma sok dolgom van", és örülhet a kutya ha naponta egyszer füvet lát.

2014. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Mivan első, szar napod van?


Kérdező, ne hallgass az ilyen idiótákra. Úgy írja, mintha elszámolással tartoznál neki.

Ajánlom látogass el egy menhelyre.

2014. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kis termetűt inkább. A westiet, a bishont, a máltait ajánlom, mindegyik imádnivaló. Minden fajtának más-más betegsége van, ezeknek nézz utána. Ha nem szaporítótól vásárolsz fajtatiszta kutyát, akkor nem lesz beteges. De ahogy a második válaszoló is írta, menhelyen is körülnézhetsz, biztosan segítenek választani egy megfelelő kutyust!
2014. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban tök jól elvannak nagytestű kutyák is. Nekem pl. rotti van bent, ismerősnek bullmasztiff. Na de mindegy :)


Nekem valahogy a spániel ugrott be, ami jó lehetne nektek, de a 4 sétában legyen elengedős, szaladgálós rész is. Na közben leesett, hogy rövid szőrűt kerestek. Akkor meg esetleg boston terrier?

2014. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Vagy menhely vagy ha mindenképp tenyésztőtől (minimum 80.000ft a kutya,nem jaj de jó van olcsón 35.000ft) akkor ajánlom a:

Jack russel (nagy mozgás igény)

Beagle

Csivava (nincs belőle extra mini és mini)

Westie

Spániel

Tacskó

Vagy amelyik fajtába beleszerettek de rengeteg édes kutya van a fajta mentőknél és a menhelyeken is.

Kölyök is.

2014. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Mi van második, te is lakásban kínzod az állatod? Kérdező ne hallgass az ilyen idiótákra, akik nem látják be, hogy a kutya alapvetően a kertbe való állat nem pedig 75m2-re.


Aki ebben kételkedik, annak javaslom, hogy pár hétig éljen úgy, mint ahogy a kutyáját tartaná. Semmi beszélgetés a haverokkal, napi 1-2 séta, a többit a lakásban. Jó mulatást.

2014. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szóval te inkább a haverokkal beszélgetsz, míg a kutyád a kertben nézi az eget??? Hát ez tényleg sokkal jobb élet, mint a napi többszöri séta, meg kutyafuttató, stb.
2014. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Arra céloztam, hogy a lakásban tartott kutya nem találkozik a fajtársaival. És igen, egy 300-400m2-es (kis) kertben, a kutya 1000x jobban érzi magát, mint a lakásban.
2014. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
kedves első, nem értek veled egyet. elismerem hogy vannak kutyák, akik kertben érzik jól magukat, mint pl a bernáthegyi, husky, vagy akár milyen pásztorkutya. de azt ne mondd nekem, hogy egy rövidszőrű bulldog, vagy akár egy dobermann jól érzi magát kint a hidegben. azt sem értem, hogy mire mondod, hogy nem találkozik más kutyával. miért, talán kerítésen keresztül olyan jó buli találkozni velük? mindegy, hagyjuk is, a többiek válaszát köszönöm!
2014. febr. 2. 20:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy találkozik e fajtársakkal, vagy megkapja-e a megfelelő foglalkozást, nem azon múlik, hogy lakásban van-e vagy kertben. Sok kutya ki se lép a kertből, mert úgy vannak vele, hogy van neki hely mozogni, míg sok panelkutya többet van kint/lent, mint bent.
2014. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!