Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 honapos amstaffom van,...

8 honapos amstaffom van, tappal etetetem (chappi), kaplciumot is szokott kapni minden honapba, kiegeszitokent adhatoke neki szojat?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

a kalciumot orvos írta fel? mert veszélyes kölyköt kalciumozni. szerintem hagyd a kiegészítőket és válts sürgősen tápot. pl acana, brit premium, josera, bosch...

kb bármi csak chappi és társai ne!

2014. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sippara ***** válasza:
90%
Namost a chappi körülbelül annyit ér, mintha lószarral etetnéd - illetve nem, mert a lószar bizonyos mennyiségben még egészséges is -, kalciumot maximum orvosi ajánlásra adunk növekedő kutyának (normális táp mellett még arra sem, nincs rá szüksége), a szóját meg nem is értem...
2014. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
6 honapos koraig accanat kapott de eleg huzos az ara , kalciumot a jo csontozatert kapja, de nem viszem tulzasba neki , kihagyasokkal szokta kapni (1 honapba 7-10 nap).
2014. febr. 3. 16:47
 4/13 sippara ***** válasza:
90%

Hát bizony egy kutya etetése drága. Erre azelőtt kellett volna gondolni, hogy megvetted. Kalciumot azért nem adunk (kúra szerűen SEM), mert prímán szét tudja cseszni a kutya növekedésben lévő ízületeit. Amit ideális esetben kaphatna kiegészítőként, az a zöldkagyló - de előre szólok, az sem olcsó mulatság.


Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nyugodtan adj neki szóját, ennél jobban valószínűleg már semmivel nem tudnád elcseszni egy növendék kutya etetését.

2014. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlok pár tápot, jó?


Brit, Josera, Bosch. 15 kg kb. 7-9 ezer ft. Rendelni lehet, pl petissimo.hu.


Ne adj neki calciumot, mert elbacod az izületeit.

2014. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az Acana és a Chappi között van még pár tucat vállalható árú és minőségű táp. A szója nem jó a kutyáknak mint ahogy feleslegesen adott kálcium se.
2014. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nah most akkor se kalcium se szója nem kell neki...egy jobb tápban minden benne van ami kell neki, feleslegesek a kiegészítések...a minimum, érted a minimum aminek értelme van, az az Aldi-s Romeo táp vagy a Decathlonos Outdog100...ezek olcsók és elfogadhatóak...ezalatt ne nézelődj, a Chappi/Darling/Pedigree satöbbit felejtsd el. ezekben 4-10% a husi, amit én mondtam, azokban 20% vagy több, árban pedig olcsóbbak...csakutána kell járni, vagy kérdezősködni itt:)
2014. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Brit táp jó nem drága és 45 % hústartalom van benne. 470.- / kg.

Mi ezzel etetünk 1 éves kora óta.


[link]



De ha tudod nyerssel etess mi is azt csináljuk annál jobb nincs az 100 % ig hús:)

2014. febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kalciumot azonnal dobd ki, és vegyél helyette valami zöldkagylót tartalmazó készítményt, ez jó az ízületeinek, és nem tudod túladagolni sem nagyon. Én most vettem ilyet, ez emberi fogyasztásra készült, így kb fele annyiba kerül, mint a spéci kutyáknak gyártott kiegészítők, de mivel csak zöldkagyló van benne minden adalék nélkül, így nyugodtan adható. [link]

A chappy helyett meg ajánlanám a Brit tápcsaládot, csak picivel kerül többe, viszont sokkal tovább elég, mint egy chappy, mert kevesebbet kell adni belőle. Vagy ha van türelmed hozzád, akkor valóban ki lehet próbálni a nyers etetést, ez a legjobb tápokat is veri, és én spec olcsóbban jövök ki, mint táppal.

2014. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
mindenki veri a szajat az acanara , pitre, royalra , meg az ilyen draga tapokra, haverom a legolcsobb tappal etette a kutyajat es a kutya tobszorors bajnok, semmi baja nincs , el es virul , egeszseges, es nagyonszep joszag..
2014. febr. 4. 18:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!