Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalatok az olyan...

Mik a tapasztalatok az olyan yorkiekról akiket nem tenyészetből vettek 100ft ért? Csak azok irjanak akiknek ilyen kutyusuk van!

Figyelt kérdés

Sokat olvasni hogy nem érdemes ilyen kutyát venni.

Vásárláskor mire kell oda figyelni?


2014. febr. 5. 20:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A facebookon terjed egy sztori,írj rá a srácra,ő elmeséli.


42 ezerért vették,hazavitték és 5 óra múlva elpusztult.

De kb. millió meg egy ilyen eset van.


Tenyésztőtől kell vásárolni,ha fajtatiszta kutyát szeretnénk.A tenyésztőt úgy ismered fel,hogy kennelneve van,törzskönyvet ad a kutyához,(nem csak akkor ha kérsz,hanem ad és pont)szerződéssel és egészségügyi garanciával adja el a kutyát 8 hetes kora után.Chippelve,oltva,féreghajtva minőségi tápon (nem friskies) nevelve.

Ja,és nem ad el bárkinek kutyát,elkéri a címed,a telefonszámod,jobb helyeken tesztet írat a leendő gazdival,hogy megtudja,hogy mennyire felkészült.

2014. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
5%
Chipet nem adnak a tenyésztők, azt a gazdinak kell betetetnie az állatorvossal.
2014. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: chip nélkül nem cserélhet gazdát a kutya...
2014. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:
74%
Attól még megteszik.
2014. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a különbség

2014. febr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Firestorm ***** válasza:
100%

Az enyém sem tenyésztős volt...

Rejtett here és a kölyök fogaira "rá nőtt" a felnőtt fog.

Mind a kettőt műteni kellett.

Ráadásul akkor életünkben először vittük el egy másik dokihoz (nem a megszokotthoz) túl altatta a kutyát,aminek a szövődménye epilepszia lett.

Ha a rejtett hereség nincsen,akkor a műtét nem következett volna be és nem lett volna epilepsziás szövődménye sem.

2014. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy tenyésztő csak úgy ad ki kutyát a kezéből,ha chippelve van.

Ha nem,akkor nem tenyésztőről beszélünk..

2014. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyusomat 2009.ben vettem, 25e-ért és harapáshibás, de ez nem betegség, semmivel nem jár, nem lehet kiállításra vinni, sem szaporítani, de én egyiket sem akartam.

Nagyon sok rémtörténet van, de az enyém egyáltalán nem az!!! ennél egészségesebb kutyust nem is láttam :) pörög, stramp, szóval én nem bántam meg, és sajnos nekem nincs 100ezrem egy kutyusra. (másra sem..) Szóval nem hiszem hogy csak a méregdrága kutyussal jársz jól, sőt annak is lehetnek ám betegségei, ez butaság hogy azok makk egészségesek...

2014. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem az áron van a hangsúly,hanem azon,hogy mit kapsz a pénzedért.


25 ezer ft-ért nem kaphatsz garanciát arra,hogy ez a kutya egészséges,mert 25 ezer ft,nem fedezi a vizsgálatokat,meg a tenyészszemlét és az egyéb járulékos kötelező dolgokat.

Akinek fajtatiszta kutya kell,garanciával,hogy egészséges,annak megvan az ára.Az ára pedig azért 100 ezer ft,és környéke,mert a tenyésztőnek is pénzbe van az állatorvos,a kutyakaja,a tenyészszemle,a kutyák körüli ellátás.

És senki nem jótékonyságból áldoz TÖBB százezret a kutyájába,hogy aztán 20 ezerért elpasszolja.Így sincs rajta nagy haszna...kb. 0-ra ha kijön.

2014. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Firestorm ***** válasza:
100%

0 forintra???

Inkább majdhogynem mínuszba megy át szegény :S

2014. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!