Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire tartájtok értelmes...

Ti mennyire tartájtok értelmesnek/helyesnek az alábbi "rangsort"?

Figyelt kérdés

[link]


A válaszokkal nem az én véleményem befolyásolnátok, mert nekem megvan a véleményem, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak róla.


2014. febr. 7. 14:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

* tartjátok


Már írni se tudok...

2014. febr. 7. 14:06
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyban egyedfüggő is a dolog. Az én shar pei-em itt az 51. helyen áll, holott ülni-feküdni-parancsra ugatni-fordulni kb. 10 percek alatt tanítottam meg, de olyan sharpit is láttam már, aki még az "ÜL!" parancsra is csak néz bambán. Persze alapvetően vannak könnyebben/nehezebben tanítható fajták, de mint mondtam nagyban egyedfüggő. Ismerek olyan bordert a futtatón akivel nem foglalkoznak túl sokat, egyáltalán nem ismer "trükköket", pedig mikor jöttek először mindenki azzal nyúzta a gazdit hogy húúú, biztos milyen okos, mutasson valami extrát, de nem tud semmit. Fut a labdája után mint egy megszállott és annyi, ha közben átmegy rajta egy tank ő azt se veszi észre.
2014. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz, ahogy a többi normális válaszra is menni fog. :)
2014. febr. 7. 14:13
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

mint a legtöbb statisztikát.. valszeg túl kevés egyeden vizsgálták ahhoz, hogy a számok mérvadók legyenek, plusz attól függetlenül hogy két kutya ugyanabba a fajtába tartozik, még lehet más a tanulási képessége.


De pl az én kutyám egy falusi keverék, fajtát se tudsz rá mondani, hogy mire hasonlít, mégis kb az első 10-ben benne lenne tanulási képességei alapján.

2014. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

A statisztikákban az a jó, hogy az ember igénye szerint hozhat ki belőle eredményeket.

Kezdjük ott, hogy egy ilyen lista valójában csak akkor tudna bármit is mondani, ha benne lenne az összes fajta (és megfelelő egyedszámot vizsgálnának).

Folytassuk ott, hogy elég érdekes, hogy az első 10-ben többnyire az Amerikában legismertebb és a nagy nyilvánosság számára is a legkedveltebb kutyák vannak benne.

Ráadásul, a BC ki lett ugye kiáltva a legokosabb kutyának, holott azért én már találkoztam néhány kevésbé jó képességű egyeddel is, pedig nem sokat ismerek. Egyáltalán: a felmérés során csupa munkavonalas kutyát néztek, vagy keverten?

ÉS végezetül: teljesen értelmetlen egy ilyen általános listát készíteni, ami nem veszi figyelembe a fajták különböző hátterét, és csakis két paramétert vizsgál (teljesíti-e első parancsra az új parancsot, amit x-szer ismételtek el). Fajtacsoporton belüli rangsorolásnak lehetne értelme, és/vagy annak, hogy az "okosságot" különböző módokon definiálják, és megállapítsák, hogy xy fajta "a" okossági paraméterre p%-ot teljesít, "b" paraméterre q%-ot. Ugyanis azért van annyi fajta, mert az embernek különböző képességű kutyákra volt szüksége a különböző tevékenységekhez, és elhihetitek, hogy ha az adott fajta nem lenne jó abban a munkában, amire tenyésztették, akkor ki se alakult volna, nem létezne. Lehet, hogy egy medveölésre tenyésztett kutya nem tanul olyan gyorsan parancsokat, mint mondjuk egy terelőkutya, de annyi esze van, hogy ne csapja agyon a maci... és ez nem kis dolog.

2014. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Huhh, harmadik, jól megfogalmaztad a gondolataim. :)
2014. febr. 7. 14:45
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Az én kutyám, magyar vizsla, itt a 25. helyen áll, pedig mivel ez egy vadászkutyafaj, szerintem alapvetően előrébb lenne a helye, nagyon okos, nagyon gyorsan lehet tanítani mindenre. Még annyit tunék mondani, hogy nekem igaz, nem is volt még uszkárom, de én szerintem ennyire nem okos, hogy a németjuhász előtt van a helye.
2014. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek a #4-el, valószínüleg más adatok jöttek volna ki egy fajon belül több teszttel.
2014. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sippara ***** válasza:
Az ötösnél jobban nem tudnám leírni, akárhogy próbálkoznék, őt meg nem ismétlem feleslegesen :)
2014. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Firestorm ***** válasza:

Ez hülyeség....

Nem tudom elképzelni,hogy a stafford,yorki vagy bármi ami terrier ennyire hátul legyen,mivel köztudottan rohadt intelligens kutyák.Nekem mind a kettő volt/van és pillanatok alatt tanulja meg a parancsokat.

Bullmasztiff is 69.helyen...

Vizsla 25. Butaság.

2014. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!