Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Félek befedezték a...

S. O. S! Félek befedezték a huskym. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves szuka huskym.Éppen tüzel, de nem tudom hanyadik napon jár, kb 16 körül.A baj az, hogy a szomszédnak sz@r a kerítése és azon keresztül bejött egy kóborkutya, ide jár már napok ota és már az egész keritést végigvertem cölöppel, de vhogy ma bejott, pedig csak 15 percet volt kint a kutyám, és mire kimentunk ossze voltak ragadva(foxy szeru akármi).Azóta remeg a kutyám, huzza a hátso lábait, 3x hányt.Ettől lehet???Vagy mi lehet a baja?Nem szokott beteg lenni...Nagyon féltem.Eseményutáni mennyibe kerül kutyáknál?Vagy milyen megoldások vannak még, hogy ne szülessenek korcs kutyák?Jó lenne árakat tudni, sajnos rosszul jon most ez a plusz kiadás.:(
2009. dec. 8. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy rosszul van lehet ettől.

3 napon belül egyszerűbb, után a még 20 napig nagyobb hormontartalmú injekciót lehet adni neki. Vagy ivartanaíttatod. Az végleges megoldás lenne.

Az injekció árát sajnos nem tudom, hívd fel az állatorvosotokat.

2009. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is hívd fel az állatorvosotokat, hogy milyen tünetei vannak a kutyának, majd ő megmondja, hogy kell-e látania személyesen. Szerintem nem normális ez még párzás után sem. :(


Hogy ne szülessenek keverék (és nem korcs...) kutyák, két lehetőség van: gyógyszer, vagy ivartalanítás. A gyógyszert olyanoknak javasolják, akinél tenyészállatot fedezett be olyan kan, amit nem akartak. Ha nem tenyésszukád van, szerintem legjobb hosszútávon, ha most ivartalaníttatjátok. Különben évente kétszer ez a cirkusz lesz. Nektek sem jó, a kutyának sem. Nekem is szuka kutyám van, ő 7 hónaposan esett át az ivartalanításon, így nincs ez a probléma. Igazából az van, hogy ha tüzel egy szuka, akkor nem nagyon van az kerítés, amin valahogy nem küzdi át magát a kan. Nem kell még az se, hogy rozoga legyen...

2009. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Tanácsot nem igazán tudok adni,de az előttem szólók ezt már megtették. de csak azért, mert nem fajtiszta kutyák születtek ne mond azt, hogy "korcs". Nekünk csak keverék kutyáink vannak és azok is imádnivalók.
2009. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az állatorvost, és szerintem el is kell vinned majd hozzá, és ha csak kedvencként tartod a kutyát, ivartalaníttasd.
2009. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Szia!

Nem szokásom mindenkit állatorvoshoz küldözgetni, de most mégis megteszem. Semmi esetre se normális,ha a szukád reszket, húzza a hátulját és hányt. Ez nem a párzástól van. Sok szukát fedeztettem már, de ilyen még nem fordult elő.

Ha csak hobby a kutya akkor az ivartalanítás legegyszerűbb, legbiztonságosabb,legolcsóbb.

2009. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy vmitol gyomorrontást kapott volna?Adtam neki probicol-h-t(olyami mint a pro kolin)Azota jobban van, most alszik, nem remeg már, lehet várok vele egy kicsit.A kiskuytaugyben elviszem hnap vagy hnapután, de lehet csak gyomorrontása van, azt inkább meg kéne várni, hogy jobban lesz e.Nincs szivem igy átbuszoztatni a városon szegényt.Köszönöm a válaszokat!Bocs, hogy lekorcsoztam a kuytát, csak nagyon felidegesitett.

Ha befedezte vna, akkor visszajönne még?Mert az elobb megint itt volt, de mire kimentem eltunt....

2009. dec. 8. 12:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyu, azt se a szuka, sem a kan nem tudja még, hogy sikeres volt-e a fedezés. Ők annyit tudnak, hogy minál többször csináljak, annál több az esély a megtermékenyülésre, annál több petesejt lesz megtermékenyítve. Vagyis próbálkozni fognak többször is, amíg tüzel a szuka.
2009. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mennyi esély van rá vajon?Nem tarthatott sokáig 15 percet volt kin a kutya, ahogy párom meglátta a kiskutya leugrott rola és elszaladt.
2009. dec. 8. 12:46
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ivartalaníttasd. Mindenféle szempontból a kutyád hasznára válik a dolog. Vidd dokihoz minél hamarabb.
2009. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4 évvel ezelőtt 8000 ezer volt az eseményutáni. Majd ivartalaníttattuk. Az ivartalanítás 21 ezer volt Budapesten (vidéken vagy akcióban olyan 15 ezertől már megcsinálják egy huskynak)


Nagyon nagy rá az esély, hogy kiskutyák legyenek, ha össze voltak ragadva.

Javaslom az ivartalanítást, most, amíg nem késő, amíg nem születik megint 4-6-8 felesleges el nem ajándékozható kis szerencsétlen erre az embertelen világra.

A kutyádat egy életre megkíméled az ilyen jellegű kóbor kutyák zaklatásától és egy csomó betegséget megelőzöl vele (gennyes méhgyulladás, emlődaganat és más rákos megbetegedések).

Valamint neked sem kell többet ilyeneken aggódnod!

2009. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!