Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kiállításozók! Ti miért...

Kutya kiállításozók! Ti miért viszitek kiállításokra szép kutyákat? Kaptok valamit díjért pénzt? Költségesek ezek a kiállításozás? Tapasztaltaktól várom véleményet.

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költségesek. Kutya felkészítése, benzin, repülő akármi kifizetése, nevezésidíj stb... És azért viszik őket általában, mert eredményeket akarnak vele elérni. esetleg tenyésztéshez kell. Vannak akik csak hobbiból vesznek egy kutya és aztán kiderül, hogy elég szép és rászoknak a dologra, nekik szórakozás.
2009. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kiállításokért fizetni kell nevezési díjat, ez kiállítástól függően 3-25 ezer forint. Valamint oda is kell jutni. Díjnak kapsz egy oklevelet, kupát esetleg egy zsák tápot, amit azonnal el szoktak ajándékozni menhelyeknek, mert a kutyák azt nem eszik.


Én azért viszem kiállytásra a kutyáimat,. mert tenyészállatok. Ahhoz, hogy tenyészszemlén tenyésztésre javasolt minősítést kapjanak, ahhoz fajtától függően különböző eredményeinek kell lennie. Tehát csak azok a kutyák kaphatnak tenyészszemlét, akik különböző bíróknál, különböző kiállításokon jó eredményt értek el.

Ez egy szűrő, amikor mások is megnézik a kutyámat, hiszen én elfogult ehetek, és leírják a véleményüket.

A párokat is gyakran választja ki aza ember kiállításon, tehát látok egy szukát vagy kant aki megfelelne az enyémnek, megvizsgálom a felmenőit és ha mindketten úgy döntünk, hogy jó párosítás lenne, akkor kipróbáljuk.

2009. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát csak azok a kutyák kaphatnak tenyészszemlét, akik különböző bíróknál, különböző kiállításokon jó eredményt értek el."

Ez butaság! Olyan kutya is kaphat tenyészthető minősítést egy tenyészszemlén, amelyik még soha nem volt kiállításon! Nem feltétel a kiállításokon való részvétel!

A kérdésekre válaszolva pedig:

1. Mert jó hobbi, sok kutyás, tenyésztő tapasztalatokat cserél, jókat beszélget. Hasznos és mellette jó szórakozás egy komolyabb kutyásnak.

2. Nem kapunk érte pénzt, nekünk kell érte fizetni hogy egy elismert bíró elbírálja a kutyát. Cserébe díjat kapunk.

3. Igen!!! Aki benne van tudja, hogy nem olcsó mulatság.

2009. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én második a harmadiknak.


Akkor ezek szerint különféle szabályozás van fajtánként. Az általam ismert fajtákban a tenyészszemléhez legalább 3 kiváló kell, ebből legalább egy CACIB és nem magyar bírónál. Tehát nem is mehet tenyészszemlére kutya akinek ez nincs meg. Küldtek már el tenyészszemléről kutyát azért is, mert nem volt meg a külföldi bírótól való minősítése.

2009. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen? Akkor elnézést, erről nem tudtam sőt még nem is hallottam. Az én fajtámnál egyáltalán nincs ilyen. Elmész megnézi a bíró a kutyát, és vagy tenyészthető vagy nem, általában megadják a "tenyészthetőt" ha nincs valami súlyos probléma, tenyésztésből kizáró ok a kutyával.

Bár nem is rossz, ami nálatok van. Nem csak egy bíró dönti el, hogy a kutya tenyésztésre alkalmas-e. Nem titok hogy melyik fajtáknál van ez így?

3 kitünő, legalább egy CACIB külföldi bírónál? A CACIB alatt azt érted, hogy CACIB kiállításon elért kitünő vagy pedig maga a CACIB cím követelmény? (utóbbi azé már durva :P)

2009. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mielőtt tenyészszemlére viszi a kutyát előtte milyen orvosi vizsgálatok kellenek általában? és ezt is beirják hogy volt vizsgálva az orvos vagy hogy müködik? hány hónaposan lehetne tenyészszemlére vinni?

2009. dec. 9. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Én kupáért megyek:))))


Nagytestü kutyáknál 14 ,kistestüeknél 18 honap a korhatár a tenyésszemléhez. A DP szürést mindenképp érdemes megcsináltatni, egyes kluboknál már kötelező, valamint a fajtánál előfordulható öröklödő betegségekre. Ezek eredményeit rávezetik a birálati lapra. Törzskönyvezésnél , a törzskönyvbe is bekerülnek.

2009. dec. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! és mennyibe kerül kb a szürés állatorvosnál?
2009. dec. 11. 08:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Én csak a mi doktorunk árait tudom, nekem kompletten DP, Sziv UH, szem 24000 kiértékeléssel.
2009. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a dp szűrés 8000 volt.
2009. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!