Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dogról milyen tapaszt...

Argentin dogról milyen tapasztalataitok vannak? Mire kell odafigyelni ha ilyen kutyát veszek?

Figyelt kérdés

Hosszas keresgélés és töprengés után jutottunk arra a döntésre, hogy ez a nekünk való kutya, minden tulajdonságában kedvez nekünk. Szeretném ha abban segítenétek, hogy melyik kennelből érdemes megvenni, mennyi az az ár amennyiért megéri, és ezek után hogyan kell nevelni ahhoz hogy jó kutya legyen, hű a fajtája nevéhez.

Áprilisban akarjuk megvenni, mindenkép kan kölyköt. Nem az első kutyànk lesz, de az első kölykünk, mert az ez előtti felnőttkènt került hozzánk, és az teljesen más.



2014. febr. 17. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Szia! A kiskutyavásárlásról itt minden gyönyörűen le van írva és össze van szedve egy csokorba (igaz hogy csivis oldal, de általánosan a leírtak minden fajtára igazak): [link]


Kennelek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezt nost lepontoztam. Beírni valamit a google-ba aztán elküldeni a linkeket nem nagy művészet. Ha mindenki ezt csinálná, semmi értelme nem lenne ennek az oldalnak. Hidd el hogy rákerestem a google-n, sőt amit küldtél, azt mind olvastam.

Én személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi olyan emberektől akiknek van ilyen kutyájuk.

2014. febr. 17. 14:14
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

személyes tapasztalat úgy hogy nincs ilyen kutyám, de sokkal találkoztam már, az hogy NE vegyél ilyen kutyát..


Miért nektek való az argentin dog? Mire van szükségetek abból amit az argentin dog nyújtani tud neketek? Mért kant akartok? Ha azt akarod hogy hű legyen a fajtája nevéhez akkor nem árt szerezni 1-2 jaguárt is mellé amivel megküzd..

2014. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
na így segítsen az ember....
2014. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
szerintem az első válaszoló is tök korrekt választ adott... nevelni meg úgy kell hogy jó kutya legyen hogy viszed kutyaoviba és nagyon nagyon intenzíven szocializálod.
2014. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Ha olyan kutyát akarsz, amelyik hű az argentin dog névhez, akkor kb. el is felejtheted a magyar kenneleket.


Vannak idehaza akik foglalkoznak komoly argentin dogokkal (heti 3-4 alkalommal 10-15km futtatják + még futó gépeztetik őket, valamint vaddisznókkal tesztelik, fejlesztik őket), de ez egy olyan társaság, ahová nagyon nehéz bekerülni. Ha mindezt nyújtani tudod a kutyádnak, akkor mondhatod azt, hogy talán lesz egy argentin dog névhez méltó argentin dogot. Ha csak azért kell, hogy feszíts vele az utcán vagy szépségkiállításra akarod hordani és ennek megfelelő kennelből veszel, akkor az csak küllemében lesz argentin dog, jellemében kevésbé.


Szóval gondold át, hogy mire kell és valóban akarod-e ezt a fajtát.

2014. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Vegyek hozzá jaguárt, ez tetszett! :D

Nem, az a helyzet, hogy olvasgatás közben azt találtam hogy sokan lebutítják ezt a fajtát, és "díszpincsit" csinálnak belőle, plusz hajlamosak a süketségre, amitől félek mert az szomorú lenne ha nem hallaná amit mondunk neki.

Ami megfogott benne az a családcentrikus viselkedése, a külleme, vagyis hogy nagy és erős, de mégis nagyon kedves. Rengeteg kutyafajtának utánanéztünk mostanában, és ő lett a kiválasztott.

Igyekszünk majd mindent megadni neki, de biztos hogy nem lesz elkényeztetve, annyi pénzünk nincs. Nem hiszem hogy kiállításokra fogjuk vinni, és nem vagyunk menő kutyatenyésztők, mi családtagnak szeretnénk, aki őrzi a házat, szeret sétálni és játszani. Azt olvastam, hogy családi kutyának is tökéletes. Na EZ fogott meg benne.

2014. febr. 17. 14:48
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem kisgyerek mellé egy ilyen dog jellegű kutya sem való.

Másrészt házat őrizni nem fog, főleg nem hidegben.

2014. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ezzel nem értek egyet. Sok család írását olvastam, akik azt írták, hogy remek babysitter a dogo, és imádja a gyerekeket. Ez is fontos szempont volt a választásunkkor.

Arról tudtok valamit hogy szabad-e a fülét vágni? Elvileg be van tiltva, nem?

2014. febr. 17. 15:15
 10/21 anonim ***** válasza:
25%

Persze. Ezt sok hasonló fajtáról szokták írni, aztán mégis mindig megtörténik a baj.


Nem lehet vágatni.

2014. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!