Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HELP! Cavalier King Charles...

HELP! Cavalier King Charles Spániel?

Figyelt kérdés

Kedves Gazdik!

Szeretném véleményeteket/tapasztalataitokat kérni!

Első cavim lenne, még nem volt "dolgom" hasonló kutya fajtával, de a leírása alapján: nagyon szimpatikus! Akinek van ilyen kutyája, az írjon már, kérem! Fontos lenne nekem :)(jó-rossz tulajdonságok)



2014. febr. 19. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk volt Cavalier King Charles Spánielünk (sajnos csak volt, szegényt el kellett altatni szívbetegség miatt:( )

Ez a fajta hajlamos a szívbetegségre (szívbillentyű problémák). A miénk is szívbeteg volt, pedig aranykoszorús mestertenyésztőtől hoztuk el. A szőrét nehéz tisztán tartani, gyakran kell fürdetni. A kozmetikus szerint nem szabad levágni a szőrét, mert nem lesz olyan szép amikor visszanő, mi levágtuk és nem lett csúnyább szerintem. Fontos hogy szűk szájú itatótálja legyen mivel ha belelóg a füle a vízbe szétcsorgatja az egész házba, és még a fülébe is beleposvad a víz, ami büdös is.


Amúgy nagyon szeretnivaló eb volt, imádott enni, de inkább embernek képzelte magát, mintsem kutyának.


Nem tudom hogy érdekel e hogy mit szeretett, mit nem, mivel ugye ez kutyánként eltérő.

2014. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt cavin, és lassan érkezik az új családtag is:-)

Nem büdösödik a fülébe a víz, és nem nehéz tisztán tartani ápolni a szőrét, pedig az enyémben elég sok fehér volt. Amire jobban kell figyelni a szőrénél az a mancsa, nagyon nagy rajta a szőr minden bogáncs, és egyébb könnyen beleragad. A másik hogy ajánlott a fülszőrt kiszedni, nehogy begyuladjon a füle. Kedves aranyos jószágok, nagyon ember centrikus. Kölyökként nagyon bohókás játékos, virgonc kutyus. Ahogy nő kb 2 éves korától igazi finom úr vagy hölgy módjára vielkedik. Nyugodt kiegyensúlyozott, persze megfelelő neveléssel.

2014. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan mire vagy kíváncsi? :) A lehető legjobb választás, ha nyugodt, kiegyensúlyozott társat szeretnél :) Igazi bohócok.

A betegségekre valóban ügyfelni kell. Ha szűrt szülőktől veszel picit, sokkal kisebb az esélye a beteg picinek.

2014. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
elsőtől kérdezném: mennyi idősen lett beteg a kutyusod?
2014. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! Írtam neked pü-t, megteszed, hogy válaszolsz rá? :)
2014. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!