Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutyám mindig,...

Miért ugat a kutyám mindig, ha nyitva az ablak?

Figyelt kérdés
Minden zaj beszűrődik csukott ablakon át is, ezért nem értem, miért van, hogy ha akár csak résnyire is kinyitom az ablakot, a kutyám odaáll, és képes húsz-harminc percig folyamatosan ugatni. Vajon miért csinálja? :) Nem zavar engem személy szerint, és szerencsére nincs falszomszédunk, csak érdekel. 7 hónapos keverék
2014. febr. 21. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Például azért, mert téged nem zavar és nem hagyatod vele abba.
2014. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jaj, de okos valaki... Az, hogy nem zavar, nem jelenti, hogy nem szóltam rá. Viszont az érdekel, miért kezdte el eleve. :) Köszönöm a hasznos válaszodat, puszimat küldöm Anyukádnak!
2014. febr. 21. 16:47
 3/16 sippara ***** válasza:
42%
Unatkozik, nincsenek levezetve az energiái és senki nem szól rá.
2014. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De csak akkor ugat, ha szellőztetünk!!! Ha nyitva van az ablak. Nem csak úgy. És megismétlem: senki nem mondta, hogy nem szólok rá, ez azt jelenti, hogy rászólok.
2014. febr. 21. 19:29
 5/16 sippara ***** válasza:
42%
Hát ha rászólsz, akkor nem ugat 20-30 percig non-stop - és fordítva, ha 20-30 percig non-stop ugat, akkor nem szóltál rá. A rászólást (tiltást) az definiálja, hogy a kutya a hatására abbahagyja az adott cselekvést. Ha ez nem történik meg, akkor beszélsz hozzá, nem rászólsz. Nagy különbség.
2014. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy én hogy szólok rá, tudom, hogy kell rászólni, de megismétlem a kérdést:

Mi motiválja a kutyámat, hogy a nyitott ablakot megugatja? Feltesszük, ez az első alkalom, még nem fordult elő olyan, hogy ilyet csinált, ezért nincs tapasztalata abban, rászólnak-e vagy sem: miért kezdi el?

2014. febr. 21. 19:44
 7/16 sippara ***** válasza:
Rendben. Valószínűleg valami hang ingerli kintről. Ha zavar, szólj rá ;)
2014. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nyitott ablaknál nyilván hall ezt-azt, ami számára érdekes. Valamint mivel nem fáradt, vhogy el kell ütni az időt...ezt választotta, mert rá hagyod.

Alapos fárasztás, játék, séta, tanítás után nem fogja csinálni

2014. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Bár azt is írtam, hogy nem túl hangszigetelt az ablak, így az ő jobb hallásával kétlem, hogy az motiválná, de mindegy. Azért köszönöm az igyekezetet!


Véleményem szerint igencsak ki van előtte fárasztva, és megismétlem: a nyavalyás ABLAKot ugatja, amikor az NYITVA van. Tehát nem csak úgy magában ugat, mert nincs jobb dolga és sok az energiája! Hanem az ABLAKot... Felesleges volt feltennem ezt a kérdést, csak kíváncsi voltam, de még azt a három soros leírást, sőt, magát a kérdést se olvassa el senki...

2014. febr. 21. 19:55
 10/16 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk is ezt csinálta. Elvittük állatorvoshoz és azt mondta hogy ez a nyitott ablak-fóbia és az Egyesült Államokból ered, ahol már oltatnak ellene. Megkapta ő is az oltást és azóta nyugodtan kinyithatjuk az ablakot.


Amúgy elolvastuk. Ilyesmi választ vártál??

2014. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!