Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya lenne egy 13 éves...

Egylany237 kérdése:

Első kutya lenne egy 13 éves lány számára, többi lent, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves lánynak kellene egy kutya. Ha lehet, nagyobb méretű legyen mint egy labrador, de ne legyen dán dog sem. Az udvaron tartanánk. Mozgással nem lenne gond a lány naponta futna vele a töltésen. Annyi a gond, hogy mindkét szomszédban van kutya, sőt az egyikben staffie is. Ha lehet, akkor békésebb típusú, első kutyásoknak ajánlott kutya kellene. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2014. febr. 21. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
én a labradort ajánlanám mert az egy nyugodt kutya nekünk is volt csak sajnos meghalt :(
2014. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
15 éves vagyok és amerikai Akitám van most lesz 2 éves.Nem való kezdőknek és "gyenge" embereknek akik nem tudnak falkavezerek lenni en tudok,és nem ő az első kutyám 3 éves korom óta van kutyám.Volt skót juhászunk is,spaniel roti nemetjuhasz malamut tacsko have terrier,en ha kezelhető szép okos kedves kutyát szeretne skót juhaszt ha emelétt hazorzo tekintélyes és erős macit szeretne amerikai akitát ajanlanek bár azzal meg kell tanulni bánni és tiszteletet el nyerni
2014. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok jagd terrier és meg néhány keverék kutya
2014. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fogadj örökbe, és a kutya élete végéig hálás lesz érte, ráadásul nem csak őt mented meg, de azt is aki a helyére tud menni. Elmész egy menhelyre vagy facebookon szétnézel, van nagyon sok alapítvány, fajtamentés is, és ott majd megtalálod a Nagy Őt.
2014. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tele a menhely, ott is talalsz fajta tiszta kutyat, viszont a keverekekrol azt mondjak h okosabbak, ami tapasztalataim szerint abban nyilvanul meg h fogekonyabbak a tanulasra.

Ha bele szeretsz egy fajtaba akkor meg ott a fajta mentes.

Ha teheted ments meg egy kutyust, ahelyett h vennel, hidd el elete vegeig halas lesz, ami megfizethetetlen!!

2014. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Hovarju ***** válasza:
100%
Ha csak kinti kutya lenne én a Berni pásztort ajánlanám.
2014. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs a kutyával kiállítási ambíció, akkor szerintem is menhelyről vagy fajtamentőktől hozzatok kutyát - de azt előre leszögezem, hogy a kutya NEM érez hálát, ezért a kiválasztásnál figyelni kell arra, hogy egy megfelelő temperamentumú kutyát válasszatok. Ezért olyan helyre menjetek, ahol jól ismerik a kutyákat (esetleg ideiglenes befogadónál vannak), hogy segíthessenek a választásban. Érdemes már felnőtt egyedet választani, mivel a kölykökről nem mindig könnyű megjósolni, mennyire lesznek nehéz esetek.

Terriert csak akkor, ha a kutyaiskola tervben van. Szerintem.

Ha az udvaron tartanátok, akkor a nagyon rövid szőrű kutyák(mint a magyar vizsla vagy a dobi pl) nem jöhetnek szóba.

2014. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ugy gondolod h egy kutya nem erez halat valoszinuleg nincs mentett kutyusod vagy osszehasonlitasi alapod...
2014. febr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aki azt hiszi, hogy a mentett kutyák hálásak, még nem látott másik mentett kutyát.

Azt elhiszem, hogy esetleg sikerült kifognia egy problémamenteset, és ő maga azt hiszi, hogy a kutya hálás neki, mert ez legyezgeti a hiúságát, de ennyi. Ha viszont az ember csak ezért ment kutyát, könnyen lehet, hogy pofára esik (és sokan ekkor viszik vissza a "hálátlan kutyát" a menhelyre). Én több példát láttam arra, hogy nem hálásak, mint az ellenkezőjére. A mentett kutyák nem jobbak, de nem is rosszabbak, mint a tenyésztett kutyák, és jobb, ha az ember a valóságra szorítkozik az érvelésében.


Ha az ember mentett kutyát vesz magához, azzal megment két életet, és ez a jó érzés szempont lehet. Ha nincs egy fajta, amelyikbe beleszeretett volna, akkor a menhelyen egy kis tájékozódás után megfelelő társat találhat magának. Ha mégis tetszik egy fajta, de nem akar kb 100 ezret költeni a kutyára, akkor ott a fajtamentés. És fontos előny még, hogy a már felnőtt kutya jelleme kifejlődött és megállapítható, ezért könnyebb megfelelő egyedet választani egy kezdőnek (a szívvel választást én csak tapasztalt kutyásoknak javaslom). Ezek mind megfontolandó előnyei a mentett kutyáknak.

2014. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én magyar vizslát választanék a helyedben.

Szerintem passzolna hozzád

2014. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!