Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éves, hím, Cavalier King Charles spániel kutyám van, fél éve van nálam. Ha itthon vagyok nincs gond vele, viszont ha elmegyek dolgozni, mire hazajövök 4-5 helyre odapisil. Eddig azt gondoltam biztosan azért mert a tenyésztelepen akkor pisilt amikor akart de az kicsit fura hogy ha itthon vagyok nem csinálja. Nem tudom hogyan szoktassam le erről. Panelban lakunk 9. emeleten. Jól esne 1-2 tanács, mit tegyek?

#pisi #felnőtt hím kutya
2014. febr. 22. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mielőtt elmész vidd le egy jó hosszú, másfél-két órás sétára, hogy aludjon amíg te dolgozol.
2014. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindig indulás előtt viszem le, volt hogy nagyon sokáig lent voltam vele, de akkor is az van.
2014. febr. 22. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Használj szobaketrecet. A legtöbb kutya amúgy is szinte teljesen átalussza azt az időt, amíg a gazdája nincs otthon.
2014. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvass utána a szeparációs szorongásnak.
2014. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes, köszönöm az ötletet de így utána olvasván, felötlött bennem az a kérdés, hogy nem e a cicám zavarja őt valamiért? Mert a falkavezér az én vagyok ez felől semmi kétség. Meg a kutyulikám nem is egy domináns egyed. Viszont mi van ha a macska miatt szorong, lehetséges ez? Bár a cica is fegyelmezett, nem bántják egymást, játszani szoktak, de ha nem tetszik a cicára is rászólok, hogy még véletlenül se érezze a kutya hogy őt nem védem meg. Vagy féltékenységből csinálná?
2014. febr. 22. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Mik az előzményei a kutyusnak? A "tenyésztelepen" milyen körülmények közt volt? Onnan egyből hozzád került? Ivaros? Miért lett kivonva a tenyésztésből?

Ezek ismeretében talán kicsit többet tudnánk mondani.

Egyébként tényleg nem ártana utána olvasni a szeparációs stressznek...

Nekem fura ez a mondatrész: "azért mert a tenyésztelepen akkor pisilt amikor akart"... erről én arra következtetek, hogy vagy kifutós megoldással tenyészt az a tenyésztő (aminek a belső fűtését nehéz hatékonyan megoldani) vagy simán kint tartotta a kutyáit, ami ennek a fajtának nem tesz jót (társasági kutya). Évek óta nem spánielezek már, de nekem ez akkor is fura...

Ha ketrecben voltak tartva a kutyák és beteszi egy szobakennelbe, csak rontani fog a kutya helyzetén...

2014. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tenyésztelepen, az én véleményem szerint nem voltak jók számára a körülmények. Belső kennelek voltak, csempézett nagyjából 2 nm, területű ahol 1,2 de volt ahol 3 kutya volt egy helyen. Azért hoztam őt el mert a többi kutya nem adott neki életteret, a domináns kutyák bántották, nem tudott tőlük enni, így azt gondoltam ha elhozom talán nálam helyre jöhet. Kis kora óta igényelte volna a külön foglalkozást, de ott nem volt erre lehetőség mert sok volt az eb, meg egyéb más indokok amiket nem írnék le, mert nem akarom kritizálni a tenyésztőt. De volt gond az biztos. Szóval harapás hibás a szentem, ezért lett tenyésztésből kivonva. Alapvetően nagyon jó lelkű kutyus, hozzám nagyon kötődik, a kislányomat is nagyon szereti, és még egy cicánk van akivel együtt él. Jelenleg annyit változott az állapota hogy már nem minden zajra rezdül össze, elkezdett normálisan enni, de jelenleg is hízókúrán van mert még mindig kicsit soványka. Szóval ő 1.5 évesen került hozzám addig ő egy 2 nm-es lezárt ketrecben élt ahonnan napi 3 szor volt kiengedve egy beton kifutóra. El lehet képzelni mennyi inger érte a szerencsétlenemet. ha érte is valami akkor negatív, a tenyésztő és gondozók hozzá nem értése miatt, valamint a domináns kutyákkal való egyszerre etetés miatt, és tudnám még sorolni.
2014. febr. 22. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, ugyanez a problémám, hiába csinálok bármit. Már mindent megpróbáltam, hiába.


Kutyasuli!

2014. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na igen... erre gyanakodtam én is, amit leírtál. Nálam most egy dobermann van hasonló tartási körülmények közül, csak őt a tenyésztőtől egy család hozta el, -2 szakértelemmel.

Nálunk a lelki problémák mondjuk arra korlátozódnak, hogy sz@rtól a repülőig mindent lenyel, ami a szájába keveredik.

Egy kutyasulis próbálkozás tényleg nem lenne rossz, meg ha megoldható, elvihetnéd magaddal dolgozni. Én most egyetemre hordom magammal a kisasszonyt, pedig itthon sincs soha egyedül.

Ha otthon vagy, azért nem pisil be, mert tiszta a kis agyában, hogy nem a telepen van, ahogy viszont elmész, előjönnek a rossz szokások. Hosszú rehabilitációval természetesen megoldható a probléma.

Ha nem megoldható az, hogy egész nap legyen vele valaki, akkor viszont mielőtt egyedül maradna, próbáljátok meg annyira lefárasztani, hogy ölben kelljen felvinni.

Persze az is sokat számít, hogy mennyi időt tölt egyedül a kutyus.

Hosszú és időigényes lesz a történet, de kitartást és sok sikert! Adjatok meg mindent a kis mázlistának, ha már volt lehetősége kikerülni annak a szemétnek a karmai közül!

2014. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!