Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A halti (fejhám, szájszíj)...

A halti (fejhám, szájszíj) befog válni? Egy kb.30 kilós, erős kutya amelyik nagyon húz, tanításához szeretném segítségül a haltit.

Figyelt kérdés
Egy 3 éves kutyám van. Soha nem vittem ki utcára sétáltatni mindig terepre, földutakra vittem és mindig póráz nélkül. Most többször ki kéne velem mennem az utcára. És már húzni kezd. Szinte elránt! Kivéve mióta 1 hónapja sétáltatom úgy az utcán, tanítgatom hogy ha húzni kezd akkor ellenkező irányba fordulok vele. Ez bevált! De az a helyzet hogy csak addig marad nyugodt, és engedelmes amíg a többi kutya el nem kezd ugatni. Ha az utcában elkezdenek ugatni a kutyák, rohangálnak a kapukban az én kutyám is nagyon megőrül. Szóval erre szeretnék haltit venni. Szerintetek segíteni fog? Helyes használata? Semmit nem szeretnék elrontani vagy hogy a kutyám visszaessen.

2014. febr. 22. 17:37
 1/2 Szilvi & Argos ***** válasza:

Amint őrjöngeni kezd, határozott tiltás és póráz rántás, amint rád figyel dicséret és kaja.

Ez haltival egyszerűbb, de ne kövesd el a hibát, hogy csak rárakod a haltit és nem neveled...átmeneti eszköz!

2014. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
A halti helyes használata leginkább az, ha nem használod. Az csak egy eszköz, méghozzá pont egy olyan eszköz, aminek a kutya nagyon is tudatában van, tehát ha leveszed róla, akkor teljesen lutri, hogy addigra megszokta már a normális viselkedést, vagy visszaesik. Akkor már praktikusabb egy fojtónyakörv jól használva, mert nyakörv ugye amúgyis mindig van a kutyán, nem igazán tűnik fel neki, hogy most éppen mit visel.
2014. febr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!