Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja?

Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy négy éves hím német juhász kutyám aki mostanában kifordult egy picit magából.Pár napja teljesen minden előjel nélkül valamikor rájön a bolondóra és megmorog. De nem engem, a szüleimet is és előtte soha nem csinált ilyent.Bántani soha nem bántottuk és rendszeresen van vele foglalkozva. Segítségeteket előre is köszönöm. 19 F

2014. febr. 27. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A kan kutyák időnként bepróbálkoznak a feljebbjutásban a falkasorrendben. Lehet ez is a probléma, meg lehet az is, hogy a rendszeresnek mondott foglalkozás mégsem fárasztja le annyira. A német juhászkutyák közismerten "beszédesek", tehát az, amit te morgásnak hallasz, nem biztos, hogy az is. Az is lehet, hogy rossz alomból van (szintén jellemző) és ezért ideggyenge (ami most jött elő). Ezer meg egy oka lehet... Jó lenne kicsit pontosabban leírnád, milyen helyzetekben morog, mit tesztek olyankor, miből áll a "rendszeres foglalkozás"
2014. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát a nap egy részét a hátsó udvarban tölti ahol szintén van a hely mozgásra.Amikor megjövünk este fele rendszeresen előre van engedve és akkor labdázunk kötelet húzunk meg ilyenek szóval játszva van vele meg futkározik is. Ez a morgás azóta mióta fater véletlenül rálépett a lábára mikor épp vitte a labdát. De azaz èrdekes hogy nem mindig csinálja és azóta mintha kedvetlenebb is lenne. Előfordulhat hogy ezt a részéről támadásnak vette?
2014. febr. 28. 05:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana néha sétáltatni.Mostanra unta meg az udvart.
2014. febr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem munkavonalúm van, ami azért nem ugyan az a tészta. Én 1 éves koráig mindenhova vittem magammal (aztán kinőtte a tömegközlekedést és mostmár nem vihetem). Viszont szépen megszokott mindent. Azóta minden nap biciklizek vagy futok vele legalább 1 órát.

Amit a kutya csinál, az nem előjel nélkül történik, egyszerűen csak nem vagytok falkavezérek. Mozgasd le és olvass néhány könyvet. A NJ nem a legegyszerűbb kutya (ennek ellenére túl populáris). Egy munkakutyáról beszélünk, ezt sose felejtsd el! Neked elég lenne, ha egész nap be lennél zárva a szobádba aztán du. a szüleid kiengednének a nappaliba, hogy gépezz egy kicsit?

2014. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz az infot de azóta változtattam egy két dolgon. Kitaláltam neki egy két fejtörőt ami le is köti magát és levezeti az energiáját is. :)
2014. márc. 1. 19:30
 6/6 A kérdező kommentje:
És ahogy jött a morgás úgy el is múlt de ettől függetlenül meg lesz dolgoztatva.
2014. márc. 1. 19:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!