Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi Kiskutyát szeretnék...

Kaukázusi Kiskutyát szeretnék magamnak vásárolni házőrzésre! Az egyik tenyésztő azt javasolta válasszak világosabb színűt, mivel az ő tapasztalata szerint azok keményebbek. Van e jelentősége a kiskutya színének?

Figyelt kérdés
Én ebben nem vagyok szakértő, de laikuskén első hallásra ezen mosolyogtam. Szerintem inkább a kiskutya viselkedése számít, pl. az alomtársaival és az emberrel. Van valakinek ötlete mi az ami feltétlenül fontos szempont a kiskutya kiválasztásánál ha azt akarom hogy jó házőrző legyen?

2014. márc. 5. 18:06
 1/9 Akiteki ***** válasza:
22%

Ennek annyi értelme, mint a szőke nős vicceknek. :)

Tanítsd meg iskolában, hogyan kell házat őrizni.

2014. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen színű, a viselkedése, temperamentuma a fontos.
2014. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt kiválasztod meg kell őket figyelni. lehet látni melyik dominánsabb, az ilyen típusok valószínűleg nehezebb diók is. Amikor mi mentünk a kaunkért a tenyésztő kitette őket és pl az egyik rögtön elkezdett udvart őrizni, a másik meg szinte kiválasztott minket. Vélhetően az ugatós lehet keményebb kutya lett vagy lehet csak éberebb. Ehhez a színnek nincs köze. A szülők viselkedéséből sok minden kiderül. De kb 50%-ban rajtad áll, hogy milyen kutya lesz belőle. Egyébként az általunk kiválasztott kutyából is remek házőrző és igazi kau lett.
2014. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A színének csak annyi jelentősége van, hogy a szín miatt az egyik sokkal keményebbnek tűnhet,mint a másik. Nekünk ordas van fehér gallérral és csizmácskákkal (kicsinek gyakorlatilag szürkés volt) és sokkal barátságosabb tekintete van így, mint pl egy sötét fejűnek .
2014. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-től kérdezném

A leírtak alapján az a kiskutya amit választottatok barártságos volt. Mennyi idős volt amikor már kezdett az idegenekkel szemben bizalmatlan lenni?

Kennelben vagy szabadon tartjátok? Ha jött hozzátok valaki, idegenre gondolok engedtétek hogy játszon a kiskutyával?

2014. márc. 5. 19:23
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat 3-tól!!

Kan vagy szuka kutya alkalmasabb?

2014. márc. 5. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs köze hozzá a színnek.

És területőrzést nem lehet tanítani sem. Ez ösztön.

2014. márc. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A ház melletti rész van elkerítve neki úgy,hogy nem közvetlen a kerítésnél,hanem hátrébb (azért, mert talán így kisebb esélye van az onnan érkező mérgezésnek. A kertbe változó időközönként van kiengedve.

Mivel a biztonságos elkerített része később készült el, így 4, 4és fél hónapos korában került ki állandóra. Innentől kezdve folyamatosan egyre jobban kezdett őrizni. Ami először megmaradt bennem, hogy tényleg komolyan gondolja a dolgát az akkor volt, amikor 8 hónaposan a tavon sátraztunk és idegenek, illetve barátok próbáltak oda jönni. Időnként kutyasuliba is elviszem, már kb 4 hónaposan,a gyanús személyeket megugatta, és amint rájött,hogy nem betolakodó abbahagyta.

Amúgy ritkán jönnek hozzánk, de el van zárva a kutya és mindig is figyelek arra, hogy ha jön valaki csak a jelenlétünkben tartózkodjanak idegenek. nagyon kicsi korában simogatták barátok,de amint kikerült nem, sőt oda sem mertek hozzá menni. Igazából 1 éves kora után kezdett el bedurvulni,hogy tényleg nincs pardon ha akció van pl. séta közben, közel megy el mellettünk ember azért figyelem a reakcióit.

Amire figyelni kell tényleg, hogy idegenek csakis a kutya által tiszteletben tartott családtaggal léphet be és tartózkodhat. Korább kutyánknál egyszer anyukám bekísért egy vendéget, a kutyák kapuja nyitva volt, a kutya nem foglalkozott vele. Aztán amikor ment el még visszajött valamiért, anyukámat nem látta már a kutya. És az addig békésen fekvő kutya felpattant és alig tudtam megfogni. Szóval vannak szituk,amikor észre sem veszi az ember, hogy már pedig az az idegen szemmel van tartva. Célszerű betartani,hogy a kicsi kutyát, illetve a nagyot sem simogatják, akik hozzátok jön is csak az, akit később is akarjátok,hogy beengedjen.

2014. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy,hogy kan vagy szuka házőrzés szempontjából, mindkettő lehet jó. Kanokkal lehet egy kicsit nehezebb, de egyed függő is. Azt dönts el a szimpátiád alapján. Az ilyen nagy fajtáknál nekem valamiért a kanok jönnek be.
2014. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!