Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak elpusztultak a...

A kutyámnak elpusztultak a kölykei. Lehet a kutyámnak valami baja?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves parson russel terrier keverék kutyám. 12 hónaposan szülte első kölykeit.Most született a második alom.Július 21.-én éjszaka.Két kiskutya született.A kiskutyákat apum 1 napos korukba "megölte".Lehet valami baja az anyakutyának? Mert sokan mondták hogy tejlázba elpusztulhat.
2008. júl. 23. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen,sajnos elpusztulhat,mert az az emlőit nincs ki szopja,és így azok begyulladhatnak.A kiskutyákat ezért nem szokták mindjárt első nap elpusztítani,hogy szophassák az anyát,vagy legalább 1 kiskutyát meghagynak,hogy aztán az szophassa.
2008. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Apádnak üzenem, hogy remélem egyszer valaki öt is "megöli", csak azért mert felesleges lesz. Amúgy igen, lehet baja tőle az anyakutyának, ahogy írták is előttem. Ha nem vagytok képesek az évi két tüzelésnél figyelni a kutyátokra akkor ivartalanítsátok. Humánusabb megoldás, mint mindig megölni a véletlenül összejött kölyköket. Persze az pénzbe kerül, kinyírni ingyen van (de egyébként büntetendő...)
2008. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A kerítés úgy van megcsinálva hogy semilyen kutya nem tud bejönni.Három kutyánk van.Van egy fiú német dog és egy fiú yorki még a lányon kívül.A német dog ivartalanítva van a yorkirol pedig úgy gondoltuk hogy nem bírna kölyköket csinálni mert fele akkora mint a lány.Ivartalanítani nem szeretnénk mert az nem kis műtét a lány kutyának.
2008. júl. 23. 12:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Jah amugy képesek vagyunk figyelni a tüzeléseire.....most is észrevettük (mint mindig)
2008. júl. 23. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem kis műtét, mert hasfalat kell nyitni, de nem is olyan piszok nagy, hogy azt a 10 napot ne bírnátok ki. Ha észrevettétek a tüzeléseket és figyeltetek, akkor miért volt már kétszer is kölyke? Csak halkan súgom meg, hogy a szülésbe bele is halhat, volt rá példa, hogy a harmadik megszületett kölyök után leállt ellésű szukáról csak a műtőasztalon derült ki, hogy két helyen ki is volt szakadva a méhe.
2008. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon figyelhettek rá, ha már kétszer szült...

Az ivartalanítás pedig rutinműtét az állatorvosoknál, ha éjjel 3-kor holt másnaposan ébresztik fel akkor meg kell tudnia csinálni. Olyan, mint kb nálunk a mandula kivétele. Ha már a nagy figyelem ellenére kétszer felcsinálták, érdemes lenne elvinni, most már csak azért is, mivel IQ harcos jó apád mindegyik kölyköt kinyírta, így problémák lesznek az anyával...

2008. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
IQ harcos a te apád.Amugy meg 1x mi szerettük volna hogy legyenek kölykei. Nem hiszem el hogy lehettek ilyen bunkók.És attol hogy odafigyeltünk rá attol mi lesz jobb?? Most is odafigyeltünk és elkülönítettük a lány kutyát de a fiú kiásta magát a kennelböl.BUNKÓK
2008. júl. 23. 15:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
1éves kutya még nem is "felnőtt",nem szabad az első tüzeléskor bepároztatni.szegény kiskutyuk.de jobb igy,mintha egy menhelyen végeznék.de az ivartalanítás nem rossz ötlet,a kutyát se viselné meg annyira,mint az állandó ellés.
2008. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
már bocsánat,de nekem senki ne mondja hogy két kiskutyának nem lehet gazdit találni!!!!ez annyira bagatel!és amelyik kutya nyolcat fial,ráadásul keverék,de mégis elviszik!ez mind csak emberség kérdése!!!a munkahelyemnél megfialt az őrkutya,nem hagytam megölni őket!!mégis hatnak találtam gazdát,a másik kettőt meg elvitték a dolgozók!higgyétek el,a helyi újságban,250ft egy hirdetés ára,de biztos hogy elviszik a kiskutyikat!én személy szerint,az ilyen embereknek nem engedném hogy állatot tartsanak!neked jól esett volna ha apád egy naposan megöl téged,anyád meg tejlázat kap!mert véletlenül jöttél,nem tervezve??na,ezen kicsit el lehet elmélkedni!egyébként van fogamzásgátló injekció,2000ft,és évente 1x kell beadatni!és vége lesz a gyilkolós korszaknak!
2008. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok.Nem tudom hogy miért engem kell lebaszni azért amiért én egyáltalán nem vagyok a hibás.Én mondtam neki hogy ne bántsa meg hogy találok nekik gazdát.A kölykök amugy keverékek voltak.Valamit félreérthetett az utolsó válaszoló,mert én egyáltalán nem akartam hogy elpuszuljanak a kicsik.Nem tudom hogy miért úgy kellett előhozni hogy engem ölnének meg.Na ez már tényleg bunkóság amit csinálnak.
2008. júl. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!