Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legtöbb mindent tudok az...

Legtöbb mindent tudok az Alaszkai Malamutok ról csak anyi a kérdésem magyar országon hogy birják a nyarat mert nem midegy -30 +30 fok ról beszélünk? Menyi séta kell nek napi szinten vagy kocogás?

Figyelt kérdés
Lehet kutya suliba iratni? Ki birja e egyedül 9 órára egyedül marad?
2014. márc. 16. 16:04
 1/4 Hovarju ***** válasza:

Rendkívül alkalmazkodóak. Nyilván a nagy melegben késő este/éjszaka vagy hajnalban kell megmozgatni, amikor nincs olyan meleg.

Mivel munkakutya szüksége van a napi rendszeres mozgásra, fajtársakkal való találkozásra, szabad játékra, mozgásra.


Lehet kutyaiskolába vinni. A mi miénket is vittük és rengeteg tanultunk (főleg mi a kutya nevelésről)

A viselkedése egyedfüggő. A mi kutyánk ivaros kan létére szukát, kölyköt, és spánieltől kisebb bármilyen kutyát nem bántott.

Hétköznap, lakás kutyaként naponta legalább 3x sétált. Ebből legalább 1 séta 1,5-2 órás volt. Hétvégenként a közeli erőben kirándultunk vele.


Bírja az egyedüllétet is ha a többi időben le tudod fárasztani.


Tenyésztőtől érdemes venni. Ha szerencséd van, akkor segít megtanítani a szánhúzásra is.

2014. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hovarju ***** válasza:

Hát, ha kilenc órát dolgozol egy nap, akkor a kutya legalább 11-12 órát lesz egyedül. Ez nagyon sok idő. Ha lakásban lenne, ez nagyon sok. Ha kerti kutya lenne, akkor szerintem megoldható lenne.

De a kérdés az, hogy napi 9 óra munka mellett lenne időd, kedved, erőd naponta a kutyát is lemozgatni?

2014. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia az ugy lenne hogy én reggel 5 kor kelek kaja nekem meg a halaknak a kutyának nem ne hogy bél csavarodása legyen utána 6 Ig séta Neki kaja én Mejek Dolgozni 15:30 Kor jövök meg Vacsi csinálás Kaja nekem és utána 10-15 kilométer Séta ez Ugy 3-4oralehet De Inkáb Kevesbb utána kap enni Majd Bejön a házba piheni keertes házam van bocs Hogy irtam Mert Tabról Vagyok Ès Sietek Kőszi A válaszokat
2014. márc. 18. 06:41
 4/4 Hovarju ***** válasza:

Hát ha napközben a kertben van és ennyi mozgást tudsz neki biztosítani, szerintem elég lesz.

Ami még fontos, csak tenyésztőtől, szűrt szülőktől, törzskönyvvel szerződéssel vegyél kutyát.

Ideális esetben több , mint 10 évig lesz a társad, nem mindegy hogy telik el ez az idő.

2014. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!