Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiltix és/vagy Scalibor?

Kiltix és/vagy Scalibor?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok az ilyen jellegű kérdés, de nem találtam konkrét választ a problémámra. Golden retriever kutyánknak most Kiltix nyakörve van, még friss, 1-2 hónapja kapta az újat. Elvileg ugye a bolhákat tartja távol. Van egy Scalibor nyakörv is, amit megvétel után vettem itthon észre, hogy a bolha fel sincs rajt sorolva, csak a szúnyog és a kullancs, így nem adtam rá (ez után vettem a Kiltix-et, ami most a nyakán van.) A dilemmám az, hogy egyik a bolha ellen lenne elvileg jó, a másik a kullancs miatt szimpatikus. Ma találtam egy kullancsot a kutyámban, szívem szerint ráadnám a Scalibor-t (is). Adjak 2 nyakörvet szegényre? Vagy melyik az a fajta, ami valóban jó minőségű, hatékony, de bolha ÉS kullancs ellen is véd? Ebben az enyhe, langyos időben már jönnek a "bogarak", pedig imád séta közben a nagy fűben, réten szaglászni, szaladgálni. Előre is köszönöm a jótanácsokat. :)

2014. márc. 25. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja ha mindkettő rajta van, de legközelebb inkább forestot vegyél. Az mindegyikre egyformán véd.
2014. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Imola Ágnes ***** válasza:
A Scalibor tényleg nem hat rendesen bolhára, a Kiltix pedig nem vízálló. Én is a Forestót ajánlanám. Vízálló, jó kullancsra és bolhára is. Én kettőt nem raknék rá.
2014. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is gond volt a bolhákkal (nagyon bolhás volt a környék). Foresto-t ajánlottak, megvettük mind a két kutyának, macskának cseppet plusz épp el is költöztünk végre és TÁDÁÁ! Semmi bolha, semmi vakarózás, se kullancs, semmi. :)
2014. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi válik be. Nekünk a kiltix nem ért semmit, a Scalibor viszont bevált. Egyébként véd bolha ellen is, csak azért nincs ráírva, mert nem 99,9%-ban véd, hanem valamivel kevesebb százalékban és ezért már nem írhatják rá.


2 nyakörvet ne adj rá, egyrészt felesleges, másrészt, ha nem ugyanaz a hatóanyag van bennük, akkor kiütheti egyik a másikat.

Egyébként meg a kiltix mellett is belemegy a kullancs, mivel nincs távoltartó hatása, a kullancsot a vérszívásban akadályozza meg és megbénítja a vázát, így pusztul el (elvileg). A Scalibor is ezen az elven működik. Nyakörvek közül egyedül a foresto az, ami (elvileg) távol is tartja a kullancsokat.

2014. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Ja igen. A kiltix nem vízálló, a scalibor az, de elvileg nem lehetne rajta, ha úszik, mert káros a halakra (én nem szoktam egyébként levenni). A foresto is vízálló, de az se válik be mindenkinek, szóval ki kell próbálni :)

2014. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nagyon nem kéne a kettőt egyszerre ráadni... máshogy hat mindkettő, mindkettőt használtam. kiltix nem jött be, scalibor sokáig igen - bolhás kutya, macska közelében se lett az enyémen semmi. most viszont forestot használunk, eddig ez vált be a legjobban.
2014. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor lehet, hogy első körben a Scalibort teszem rá, aztán ha nem válik be, megpróbálom a Foresto-t. Azért nem olcsó buli ez a nyakörv, hogy csak kidobáljuk. Mármint nem sajnálom megvenni, ahogy meg is vettem őket, de azt sajnálom, hogy x ezer Ft-os holmi rövidesen a kukában kössön ki. :(

Amúgy ma a Kiltix melletti kullancsot úgy találtam, hogy jó nagy volt, izgő-mozgó lábakkal. Csak bízom benne, hogy nem fertőzött volt!

Amúgy azt honnan venném észre, ha a kullancs fertőzött volt és baja lett a kutyinak? Lehet az ellen SOS-ben valamit tenni?

2014. márc. 25. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
babézia, lyme... keress rájuk neten. figyeld a kutyát, nem bágyadt -e, nem sötétebb -e a vizelete, láz stb.
2014. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!