Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbullok tényleg olyan...

A pitbullok tényleg olyan kemény kutyák emberekkel szemben is, mint egy nagyobb testű juhászkutya?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Meg csivava. Kifelejtettem.
2014. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen,de csivavát meg yorkit szerintem le tudsz szedni magadról :D
2014. márc. 31. 15:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, leszedi magáról az ember, viszont egy jó idegrendszerű, megfelelően nevelt kutyát nem KELL az embernek leszednie magáról, és ez nagy különbség.:) Nekem kaukázusim van, ami ilyen szempontból "kemény" kutya hírében áll, a házat remekül őrzi is, viszont bármikor kimehetek vele az utcára sétálni, senkivel nem fog "keménykedni" mert nincs értelme számára, nem úgy neveltem.:) Sőt, otthon sem keménykedik azzal, akit én beengedek, pedig egy kemény fajta. Neveletlen yorkik, csivavák és egyéb agyonszaporított apró kutyák viszont megtámadnak, hiába nem tudnak nagy kárt tenni benned, hiányzik belőlük a nevelés, nincsenek szocializálva. Ezért írjuk, hogy minden a nevelésen múlik.:)
2014. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utcán nem is kell keménykednie a kaukázusinak,azért jól szocializált,igen ha te engedsz be valakit,akkor se,de ha valakit elkap és nem engedi el attól még teljesen jó idegrendszerű kutya,sőt az a kutya jó aki nem engedi el,arra értem ha valaki csakúgy bemenne a házba.Nem is értem az már miért ideggyenge kutya.
2014. ápr. 1. 15:33
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem akarod megérteni a lényeget. A pitbull nem házőrző, én simán ki-be tudnék járni a szomszéd portájára a pitbullok között, és a gazdájuk soha meg sem tudná. Egyszerűen arra lett szelektálva, hogy ne támadjon emberre, hiszen hogy tudták volna szétszedni a viadalon a kutyákat, ha közben arra is rárontottak volna, aki épp közéjük nyúl. Ezeket az emberre támadó egyedeket kiszelektálták, kőkeményen. Szerinted, ha egy ennyire embercentrikus egy fajta, akkor normális nála, ha egy embert megfog, és nem enged? Nem. Ezért írtam, hogy ideggyenge példánynak kell ehhez lennie, hiszen mindenki tudja, hogy hála a szaporítók szorgos munkájának ma már mindenféle ebből lehet eltorzult idegrendszerűt beszerezni. Pláne pitbullból, amikor mindenféle felvágottfülű keveréket annak tekintenek. De értsd meg, egy pitbull nem fog neked házat őrizni, ahhoz terület-őrző kutya kéne (merthogy személy és területőrzés között is van különbség), de a pitbull egyikre sem jó. Ha ilyen kutyát szerzel be őrző-védő munkára, akkor egy piszokjámbor ebet választasz, aki mellett csak az nem fog bemenni, aki nem akar. Egyáltalán nem kemény kutya, csak rossz a hírneve. De még ez sem minden esetben igaz, Amerikában használják gyerekek mellé dadának. Igazából házőrzés és mentés mellett mindenre használják őket, de erre a kettőre nem, nem véletlenül... Ha ezek után ragaszkodsz a fajtához, áldásom rád, nekem is az egyik kedvencem, de mondjuk én nem is őriztetni akarok vele, csak aztán nehogy menhelyen kössön ki miattad, merthogy nem végzi megfelelően a dolgát, vagy mert nem találod elég keménynek. Merthogy nem azok.
2014. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Na erre lettem volna kíváncsi,hogy erre a célra nem való és nekem nem tetszik annyira ez a fajta,az előző válaszomban pedig nem pont a pitbullra gondoltam,hogy nem engedi el az embert,hanem pl. egy nagyobb testű juhászkutyára
2014. ápr. 1. 19:36
 17/17 anonim ***** válasza:

A pitbull nem kemeny kutya????

Hat bizony emberre nem

De kutyára IGEN 100% ban agresziv


Es de kemeny kutya hiszen ha nezed a tv-t akkor megis csak hallod a hireket pirbullokrol

Pl:

Szedszedett egy kisgyerekete stb.


kemeny kutyak Csak nem emberre/ de ha kicsit is bevaditod akkor emberre is fog kapni es nem is ereszt

2018. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!