Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves kutyusnak sziverösitö...

14 éves kutyusnak sziverösitö gyógyszerkezelés?

Figyelt kérdés
A spániel kutyusunk 14 éves elmúlt, és az állatorvos szívelégtelenséget állapított meg. Felírt egy Vetmedin 5 mg-os gyógyszert, Furon tablettát, és Káliumot. Sz a kérdésem, hogy elég lenne -e csak a Furon, és a Kálium? A Vetmedin nagyon drága, nem igazan engedhetjük meg magunknak.
2014. ápr. 14. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nem elég neki a másik kettő, ezért is írta fel. De szinte minden állatorvosi készítményt ki lehet váltani humán gyógyszerrel (csak az adagolásra kell odafigyelni). Beszéld meg az orvossal, hogy túl drága nektek és van e lehetőség másra.

Pl a Noroclav állatgyógyászati készítmény ugyan azt a hatóanyagot tartalmazza, mint az Augmentin.

Lehet, hogy itt is meg lehet oldani??????!!!!! De csak az állatorvos tudja neked erre a választ.

2014. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válszt. Az állatorvosnak is elmondtam ugyanezt, de nem vot hajlandó más megodásra. Mármint, mondtam hogy a saját gyógyszerkezelésem nincs annyiban mint a kutyáé: erre az volt a válsz, számoljam ki, hogy a fizimböl menyit von le a betegbiztosító...ezért olcsóbbak az én gyógyszereim!
2014. ápr. 14. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is láttam más megoldást, állatgyógyászati hatóanyaga van. Létezik hasonló humán gyógyszer, de a hatóanyag nem ugyanaz, kérdéses, hogy helyettesítené-e (és szerintem az sem sokkal olcsóbb).

Sajnos akármilyen drága, nincs más helyette. És kell neki, azért írta fel az orvos.

2014. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem lehet kiváltani mással, és a Vetmedin a legfontosabb a három közül. Nagyon szépen szinten tatja a kutyát, de más alternatíva nem nagyon van. Én is ezt adtam a kutyámnak, testvérem állatorvos, ha lett volna más megoldás, tudnék róla. Én plusz munkát vállaltam, és kölcsönt vettem fel, hogy fizetni tudjam, plusz nekünk volt még a Hill's H/D táp is, ami szintén nem olcsó, de egy pillanatig nem bántam meg. Szerencsére a testvérem, és a családom is sokat segített hogy anyagilag bírjam.
2014. ápr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!