Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg így van?

Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam,hogy a magyar emberekm azért nem fogadnak öreg kutyát örökbe,mert inkább kölyköt vesznek "saját célra".Lehet,hogy butaság,csak érdekelne,ti mit gondoltok róla.És azt is olvastam,higy ez más országokban(pl. Német)pont ellenkezo(itt azt irták,hogy ők inkább megszépítenék egy oreg kutya utolsó pár êvét.Előre is köszönom aválaszokat;)

2014. ápr. 19. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Vannak azért szép számmal, akik az idősebb kutyákat is szívesen befogadják. Talán az egyik ok, ha mégsem, hogy az öreg, menhelyes kutyák nagy része már különböző bajokkal szenved ,és bizony, nem mindenki engedheti meg magának az orvosi költségeket.
2014. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2014. ápr. 19. 23:01
 3/19 aculluca válasza:
100%
én mondjuk 1-2 év helyett- 7-8 évet akarnék egy kutyával tölteni, ha akarnék.
2014. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
meg sokan úgy vannak vele, hogy a menhelyi kutyának biztos valamilyen személyiségi hibája, vagy lelki baja van, és inkább vesznek egy kölyköt, akit úgy nevelnek, ahogy akarnak. pedig az idősebb menhelyi kutyusok nagyon hálásak, az enyémet pl. jutalomfalat nélkül, simogatásért cserébe tudtam tanítani, 5 éves létére :)
2014. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem akartam kutyát, aztán "megörököltem" egyet, mert a gazdája meghalt, a családból senki nem akarta vállalni, a menhelyeken azt mondták, hogy várólistára tesznek... hát inkább befogadtam, mint, kidobják az utcára, vagy még rosszabbat tegyenek vele. Azóta kutyabolonddá váltam, már most tudom, hogy ha ő "elmegy" akkor lesz majd másik és az is biztos, hogy nem fogok kölyköt venni, egy kialakult jellemű, rossz sorsú kutyát akarok majd megmenteni, akit senki más nem akarna, mert "kishibás".
2014. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2014. ápr. 20. 08:05
 7/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is az idősebb kutyák mellett voksolok, épp azért mert egy kölyök hamarább talál gazdát, mint egy idősebb aki a koránál fogva talán halálra is van itélve, mert sok embernek nem kell.
2014. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Az a leglényegesebb különbség az "átlagnémet" és az "átlagmagyar" között, hogy míg a magyar kifogásokat keres, pl. hogy nem tudja anyagilag megfizetni az öreg kutya orvosi ellátását (és ha kölyökkutyája lesz beteg, azt meg tudja majd fizetni? És ha a kölyök megöregszik, akkor majd több pénze lesz a gazdinak?), vagy hogy azt akarja, hogy tovább legyen vele a kutya. Az "átlagnémet" pedig azt nézi, ami a kutyának jó. Nem azt, hogy sokba fog-e kerülni, mert minden kutya egy potenciális pénztemető és különben is annyit fizet érte, mint amennyiért egy magyar már fajtajellegű szaporított keveréket vesz. Nem tartja vissza az, hogy az idős kutyától hamar el kell majd búcsúznia, mert ő nem biztos, hogy elsősorban magának keres bolgoságot, hanem a kutyának is, és kevés jobb dolgot tehet az ember, mint hogy egy beteg, öreg kutya utolsó napjait megszépítse.


Egyébként megértem a fenti érveket is, de ahogy a magyar állattartási kultúrán is van még mit csiszolni, úgy az örökbefogadás mozgatórugóin is, hogy a többség ne fajtatisztának kinéző, tökéletes kölyökkutyát akarjon ingyen, hanem azt nézze, hogy melyik kutyának van a leginkább szüksége segítségre.

2014. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom másokkal hogy van, de én pl akár vennék akár örökbefogadnék kutyát, csakis kölyköt választanék. Szerintem egy felnőtt kutyával sokkal nehezebb, mert ki tudja mit hoz magával. Azért mert x alkalommal meglátogatod a menhelyen, még nem fogod kiismerni. Én nem őszintén megmondom, nem vagyok kíváncsi más csomagjára. Én azt akarom, hogy a kutyám csakis az enyém legyen mindig. A kölyökkutyából pedig az lesz amit te akarsz. Arról nem is beszélve, hogy minden józan eszű gazda a lehető legtöbb időt akarja tölteni a kutyájával, na most ez is a kölykök javára szól. Nem értem, hogy ez miért bűn. Nem attól lesz valaki rossz gazda, hogy mikor fogadja örökbe a kutyát.
2014. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
11:17 már miért lenne bűn, hogy valaki sokat akar a kutyájával élni?? Tudod a kutyatartás egy kapcsolat ami két félről szól, és nem arról, hogy kinyaljuk a kutya s*ggét. És mint ilyen létfontosságú, hogy összeillő legyen a két fél, amit nehéz elérni, ha a gazda kölyök kutyára vágyik, de azért örökbe fogadja az öreget mert attól lesz jó ember meg az milyen szép dolog, közben meg másra vágyik...
2014. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!