Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ugatós kutyák miért ugatnak...

Az ugatós kutyák miért ugatnak fölöslegesen?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Mert nem foglalkozik velük a gazdájuk, akit inkább jobb nem is gazdának hívni.
2014. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Örökletesen kódolt az ugatási hajlam.
2014. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt,de olvastam,hogy vannak ugatós kutyák.Ők miért ugatnak?
2014. ápr. 21. 22:48
 4/8 A kérdező kommentje:
*bocsánat,a második választ nem láttam.;)
2014. ápr. 21. 22:50
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az "ugatós" kutyák alatt gondolom a jelzőkutyákat érted. Ezeknek az volt a dolguk, hogy mindeféle veszélyt jelezzenek a falka többi tagjának. Azért ugatós, mert ez a dolga:)
2014. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A jelző kutya,meg a feleslegesen óbégató között van különbség.Egy jó jelző kutya sem mozdul rá boldog boldogtalanra és nem jelez indokolatlanul.Viszont ha az ilyen kutya unatkozik,nincs lemozgatva,agyilag meg lefárasztva,a fölös energiáit felesleges ugatásban vezeti le.Így képes pl.a szomszéd foxi 24 órából kb.huszat átugatgatni.
2014. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én a "feleslegesen òbégatóra" gondoltam.Köszönöm a válaszokat!!;)
2014. ápr. 22. 09:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mudim van.. Azért ugat mert beszédes... fölöslegesen soha.. viszon ha izgatott ugat ha akar valamit ugat ha jelez valamit ugat ha örül ugat.. ez van. Persze lehet mérsékelni nekem ésszel csinálja...


De van olyan kutya aki ha frusztrált akkor ugat..ezzel oldja magát vagy a gazdáját aki ettold csak idegesebb lesz, de ezt ok nem azzal kötik össze hogy az ugatad miatt ideges a gazdi. (Persze ha tudatosan lenne ideges a gazdi es megjelolne azt ami nem tetszik neki akkor rajonne a kutya de ez nagyon ritka)


Emberbe is van aki csomót beszél feleslegesen.. kutyába mert ne lenne? :)

2014. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!