Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hétvégén engedelmességi...

A hétvégén engedelmességi vizsga lesz a kutyámmal. Van egy két hibája amit itthon elvégez szépen, de a kutyaiskolába rosszul csinálja. Hogyan korrigálhatom ezeket?

Figyelt kérdés
Ami a legrosszabb, hogy behíváskor nem jön oda hozzám, hanem szaladgál összevissza a suliban. Teszt előtte elmenjek-e vele sétálni, hogy lefáradjon? Vagy hogyan érjem el, hogy figyeljen rám? ( nem munkakutya nem igazán ösztönözhető) Eddig piskótát kapott, vigyek főtt májat inkább?
2014. ápr. 25. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hétvégén mentek vizsgázni, és ezeket még nem mondták el a suliban? Már persze ha megkérdezted. Nem eleve azért mentél oda, hogy megtanuld, hogyan figyeljen rád a kutya, meg hogyan hallgasson rád? Nem látták az oktatók, hogy nem vagytok még vizsgakészek, nem segítettek? Vagy hogy sikerült idáig eljutni? :D
2014. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem segítettek, egyfolytában csak azt hangoztassák, hogy gyakoroljak otthon is. De én minden nap 30 percet gyakorlok és megyen minden. Viszont a többi kutya között nem akar figyelni. Akár felemelem a hangom, bármit csinálhatok. Egyszerűen izgatott és nem figyel oda. A kiképző nem segít, már kérdeztem tőle, hogy mit kezdjek, azt mondta, hogy a kutya nem tisztel engem, de azt nem tudta megmondani, hogy hogyan érjem el, hogy tiszteljen...
2014. ápr. 25. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy másik sulit. Mi is voltunk hasonló cipőben tükör sulinál. Éppen mindenről szó volt, csak ezekről az alap dolgokról nem...
2014. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ennyi infó alapján így hirtelen négy dologra tudnék tippelni:

1) te vagy túl izgatott, és ezt veszi át a kutya (vizsgán ez extrém módon ki tud jönni)

2) nem szokta meg, hogy kutyák között van, naná hogy nem figyel semmi másra (ha otthon csak "steril" környezetben gyakorolsz vele, akkor ez simán előfordulhat)

3) nincs rendesen lefárasztva, szintén nyilvánvaló, hogy nem a munkával fog foglalkozni

4) tényleg nincs tekintélyed a szemében, úgyhogy azt csinál, amit akar.

De hát konkrét megoldásért látni kéne titeket szakembernek, így távolról nem nagyon lehet megmondani, hogy mi a hiba... :) Én sulit váltanék a helyetekben.

2014. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne vizsgázz még most.

Másik iskola.

Jobb helyeken a vizsga szituációt egy-egy vizsga előtt gyakorolni szokták.

2014. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves akumi 1,2,3- pont mind igaz. 4-es ponton épp dolgozok a kutyámmal és jól haladok.
2014. ápr. 25. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Az sem mind1 mit adsz neki, husika, májacska, virsli, felvágott. De piskóta? Ha mindig azt kap nem tesz neki jót a sok cukor. Próbáld változatosan jutalmazni. Gyakorlás előtt, ha ennyire energiabomba és figyelmetlen jó egy kicsit lemozgatni. Sokszor csak elég 2 kör más kutyákkal vagy pár labdadobás, nehogy fordítva süljön el.
2014. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Nekem tavaly nyáron két hét állt rendelkezésre hogy letegyem az öt éves kutyámmal a vizsgát. Máskülönben nem tudtam volna dolgozni vele.

Elsősorban az oktató a ragaszkodást akarta megerósíteni, mert bár szuka kutya, viszont fajtájából adódóan minden kutyával verekedni akar.

Ezért az oktató megfogta nyakörvénél fogva. Én egyenesen előre mentem úgy 150 m.t. Kutyám le se vette a szemét rólam. Majd mikor megfordultam, az oktató elengedte, és a kutyám röpült felém. Nem érdekelte a pálya szélén levő kutya. Amikor közelített, hátrálnom kellett és amikor teljesen odaért, velem szembe leült. Mi használtunk juti falatot, hanem a gyakorlat végén a kutya szabályosan lábhoz jött, és nagy paskolás volt a juti. Nekem a kutyák nem a kajáért dolgoznak hanem miattam.

Viszont neked erősen javasolnám a párizsit vagy a virslit felkockázva. Sokkal könnyebben lehet dolgozni úgy, mint piskótát csócsálni.

2014. ápr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 as vagyok javítok:

Mi NEM használtunk jutifalatot.

2014. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!