Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutyus - gyakran...

Fél éves kutyus - gyakran leviszik, de amikor felérnek vele akkor pisil, kakil. Hogy lehetne megfordítani a műveletet?

Figyelt kérdés

Lányomék kutyusa (menhelyes) fél éves, tényleg próbálják reggel is munka előtt levinni (3. emeletről), sokat is időznek vele a szabadban.

Mégsem látják, hogy elvégzi a dolgát.

Viszont mikor felérnek vele a lakásba, akkor pisil, kakil.

Egyértelmű, fordítva van bekötve :))

Javasoltam, hogy csak rövid időre vigyék le (kb. 5-10 percre), mert így azt hiheti, hogy a kinti séta csak szórakozás, játék.

De nem vagyok benne biztos, hogy elég lenne ez a tipp.

Szivesen olvasnék javaslatokat.



2014. ápr. 28. 14:23
1 2
 1/20 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egyrészt lehet szocializációs gond, erről sok cikket találsz a neten, figyeljetek oda a szocializácira. Másrészt, próbáljatok elmenni valahova hosszabb időre, több órára, hátha kint végíi a dolgát. Ha igen, akkor hatalmas dícséret. Mikor rövid sétáról felértek a lakásba, azonnal forduljatok vissza, és menjetek ismét le. Valószínüleg, ahogyan közzeledtek a lakáshoz, erősödik az ürítési inger, így lehet, hogy kénytelen lesz lent végezni a dolgát. Kitartás, és sok sikert!
2014. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Rövid idő semmiképp nem jó!


Minél hosszabbat vannak lent annál jobb,mert több eséllyel fog lent csinálni vmit ilyenkor nagy dicséret :))


Mi volt,hogy 4 órát voltunk lent,mert nem pisilt nem kakilt és gondoltam ha sokat vagyunk lent már nem fogja bírni és kiereszti,így is lett :D úgy örültem annak a pisinek,hogy az utcán nem tudták miért dicsérem agyon a kutyát :D Szerencsére 1x kellett 4 órát lent lenni vele. Viszonylag hamar pisilt utána(2 óra lenti lét max) Így ahogy felértünk ment aludni aztán felkelt és mentünk újra le.A lényeg,hogy kb többet kell lent lenni mint fent,hogy szokja lent van pisi/kaki.


Viszont vagy 5x-6x le kéne vinni amíg nem szobatiszta ettől pedig csak a több a jó. Aztán fokozatosan egy egy sétát elhagyni kitolni stb


Kitartást,nem lehetetlen,türelem kell :)

2014. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A kutyus nem érti, mit várnak tőle.


Egyszerű a megoldás :)


Itt lesz május 1., munkaszüneti nap. Lányodék előző nap csomagolnak pár szendvicset reggelire. Korán fölkelnek és gyorsan leviszik (nincs előtte sminkelés, hajmosás és ilyenek). Addig lesznek lenn vele, amíg nem csinál valamit, ha ez 4 óra, 4 óra, ha megéheznek megeszik a szendvicset reggelinek :D


Ha a kutyus csinál BÁRMIT, látványosan örülni kell neki, jutalomfalatot adni, simogatni játszani, gügyögni. Ha újra csinál valamit, hát megint ünneplési ceremóniát kell csapni!


Ha ezek után hazamennek és otthon bepisil/bekakil, szó nélkül fel kell takarítani. Esetleg egy határozott "NEM" szócskát is lehet neki mondani, már ha ismeri a jelentését :D


2 óránként (de akár óránként is) le kell vinni és mindig dicsérni, mikor lenn végzi a dolgát, így már hamar megérti, mit várnak tőle.


Nekem az 1 éves menhelyes ex-kóbor kutyám 2 nap alatt ráérzett a dologra :)


Leszidni, megütni NEM SZABAD. Ha látjátok, hogy már keresi a helyet a pisiléshez/kakiláshoz akkor meg próbáljátok gyorsan levinni :)

2014. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, érdekesek voltak a hozzászólások.

Ebből azt hiszem az elsőnél a visszafordulás hasznosítható számomra.

Nem eresztettem bő lére ... mindig is kutyás család voltunk.

Jelenleg is van egy 2 éves yorkim, én vidéken kertes házban lakom. Húsvét előtt és után ... enyém volt az unokám ... és a + kutya :))))) De nekem könnyű dolgom volt .. kinyitottam az erkély-kaput, és már nyargaltak is a kutyusok. Szocializálva az én kutyám nincs !!!! A hosszú kert végében lát kerítésen keresztül egy nagy labradort.

Ja, az új jövevény ... a fél éves menhelyi kutyus .... se perc alatt kifejti akaratát az enyémmel szemben :))))


A gond a városban van a lányoméknál.

És már megbocsássanak kedves túlzó kutyabarátok !

Igen, bajos ... és legalább 8 hónapos koráig bajos is lesz a szobatisztaság.

De ! Munkahelyeink vannak, a gyerek óvodába jár !

Ugye azt azért nem várja el senki, hogy hagyjuk ott a munkahelyünket.

Az ilyen túlzásokat nehezen tudom tolerálni !

Az unokám 4 éves ... alapvetően sokat vannak munka-óvoda után is lent ... egyértelmű, hogy a kutyus is velük van !

A vőm is leviszi többször, ha ő van otthon.


Amikor felérnek, akkor végzi a dolgát !


Úgyhogy ... a hozzászólásokból azt hiszem a "visszafordulás" mutatkozik jó gondolatnak.

A többit ... elnézést ... de több tízéves "falkavezér"-ként nehéz elfogadnom, de a szándékot köszönöm.

2014. ápr. 28. 20:25
 5/20 anonim ***** válasza:
Szobaketrec, vagy hordozó. Ahogy felértek, mehet bele. Persze, először hozzá kell szoktatni. Egészséges kutya nem piszkol oda, ahol tartózkodik. neki a lakás még nem egyenlő a vacokkal, ahova már egy kölyök sem piszkít be.
2014. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"És már megbocsássanak kedves túlzó kutyabarátok !

Igen, bajos ... és legalább 8 hónapos koráig bajos is lesz a szobatisztaság.

De ! Munkahelyeink vannak, a gyerek óvodába jár !

Ugye azt azért nem várja el senki, hogy hagyjuk ott a munkahelyünket.

Az ilyen túlzásokat nehezen tudom tolerálni ! "


Most nem értem, mi bajod van?!

Nem kötelező kutyát vállalni, aki meg új (főleg, ha fiatal) kutyát vesz magához, igenis fordítson rá több időt legalább a kezdeti időben és igen, vegyen ki mondjuk 2 nap szabadságot. Aki meg nem engedheti meg magának, hogy kiskutyával menjen le napi 4-5-6x huzamosabb ideig, az vegyen magához egy felnőtt kutyát, aki már tovább tudja tartani amit kell, ennyi. Nem értem a felháborodásodat.

2014. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak !

Sem a kutyád, sem a gyereked nem lennék !

Kétlem, hogy tőlünk egészségesebben gondoznának kutyát !

A kutya legyen kutya, a gyerek legyen gyerek, a felnőtt pedig felnőtt !

Mindenkinek megvan a maga helye az életben. És ezt az egyensúlyt igyekezzünk fenntartani.

Úgy, mint én, és úgy, mint a lányomék felelősségteljesen átgondolták, hogy kutyánk lesz .... de NEM TÚLNYALIZOTT KEDVENC !!!

Megvannak a védőoltásai, az enyémnek ismétlő oltásai is !!!

Foglalkozva van velük !!!!

Jobban tisztában vagyok vele, hogy kb. 8 hónapos koráig nem is lesz szobatiszta.

És továbbra is az a véleményem, hogy túlzás a mai világban 6-8 órát a kedvencünkre fordítani amúgy is szűkös időnkből.

A kutyánál valami téveszme alakult ki, mert nálam 3 nap alatt kint végezte el a dolgát. Valami rossz berögzült szokás van nála, hogy amikor felérnek, akkor végzi a dolgát, erre vártam egyszerű !!!! humánus !!!! nem beteges túlzott állatvédő !!!! tanácsot !

Az első hozzászólónak köszönöm a tippet, az legalább okos gondolat !

Megkérem a további hozzászólókat, hogy kutyatartásból ne oktassanak ki, abban azért van nagyon is reális tapasztalatom !

A kutya akkor érzi jól magát, ha kutya marad ! ... ezt a túlzók számára írtam !

2014. ápr. 29. 08:34
 8/20 anonim ***** válasza:
A kutyák nem indigóval készültek. A tied 3 nap alatt vette a lapot. A lányodé meg nem. És a kettő között milliom változat lehet. Nincs defekt a kiskutyánál. Vele többet kell gyakorolni. Vagyis, eleinte nagyon sűrűn kivinni, aztán egyre ritkábban.
2014. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kicsit hátrébb az agarakkal, mert te fordultál hozzánk tanácsért, nem értem miért kell egyből felháborodni. Ahogyan előbb is írták, kutyát tartani pláne kölyköt nem kötelező. Az itt válaszadók nem egy nem két kutyát neveltek már fel pici korától, tudjuk mit beszélünk. A 8 hónap meg hülyeség, a nagy kutyám 4 hónapos korától szobatiszta, a pici 3 hónapos múlt, és már 1-2 balesettől eltekintve nála sincs gond. Emellett háztartást vezetek, és 8 órában dolgozom. Következetességgel, és türelemmel minden el lehet érni, egyébként ezt a gyerek neveléshez is ajánlanám.
2014. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Imola Ágnes ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 9-es válaszolóval. Nem volt szép így reagálni a segítőkész kutyások tanácsaira, mert minden amit leírtak komoly tapasztalatból származik....
2014. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!