Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy jól idomítható,...

Szeretnék egy jól idomítható, közepes testű kutyust, akilehetőleg csak egy vagy két embernek fogad szót. Tudnátok nekem ilyen fajta kutyákat vagy ilyen fajta keverékeket ajánlani?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Oké és te mit tudsz neki nyújtani?
2014. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha keverék is jó, akkor MENHELY!

Te mit tudsz neki nyújtani? Ugyanis egy kutyát nevelni, tanítani kell. És sétáltatni. A kertben élőt is.

2014. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Igazándiból rossz kutya nincs, csak rossz nevelés. Jó, természetesen kölyökként minden kutya rosszalkodik, de ez azért van mert keresi a határokat.

Nekünk már volt többféle fajta kutyánk, legtöbbjük a "talált tárgyak osztályáról" :) de egyikkel se volt komolyabb probléma, hozzánk szoktak, mi is hozzájuk.

A lényeg, hogy úgy válassz kutyát, hogy biztosan tudod, mit tudsz nyújtani, mennyit tudsz vele foglalkozni, sétálni, kutyaiskola (esetleg már ovi is, bár azt mi mindig kihagytuk) meg ilyenek. Döntsd el, hogy csak hobbi célra, házőrzőnek vagy később esetleg kiállításra is vinnéd. (utóbbi jó buli, de csak törzskönyves kutyáknak)

Nekünk most 6 hónapos boxerünk van, rengeteg a mozgásigénye, és általában azt mondják rájuk, hogy mikor megveszed, két hét szabit ki kell vegyél, hogy egymáshoz szokjatok, és tudja mit szabad mit nem. A határokat mai napig folyamatosan bepróbálja, de ez még egy fél évig kb így lesz. De ez minden kutyára jellemző kicsiként.

2014. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az én kötelezettségeimmel tisztában vagyok, gyerekkorom óta van kutyám, apukám megtanított hogy hogy kell vele bánni, és tisztában vagyok hogy mivel jár egy kutya. Kérlek szépen benneteket hogy a kérdésre próbáljatok válaszolni. A kérdés arra irányult, hogy milyen fajta kutya fele meg az igényeknek. Pl egy bordoi dog-ot nem vennék, mert köztudottan buta. Szeretni szeretném őt is , meg nyilván ellátnám a kötelezettségeimet, de nekem konkrétan örző-védő kutyára lenne szükségem, nem pedig családi kutyára. Mint például az orosz őrkutya, vagy a németjuhász vayg a doberma. Arra gondoltam hátha van olyan fajta kutya amire nem gondoltam, és segítetek. De legközelebb pontosabban fogalmazom a kérdést, lehet hogy ez az én hibám.
2014. ápr. 28. 19:44
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Amiket felsoroltál azok mind tökéletes őrző-védő kutyák. Azok miért nem jók? Az őrző-védők pedig általában nagytestűek, hisz egy közepes testű kutya nem elég erős.

Én a mudit ajánlottam volna, a fenti leírásod alapján, de az nem őrző-védő.

2014. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Egy családban élő kutyának a család minden felnőtt tagjának szót kell fogadnia. Attól még , ha meg van benne a született képesség, akkor őrizni fogja a területét.A legjobb őrző kutya is kölyökként emberbarát.

Keresgélsz akár menhelyeken kutyát. És biztosan találsz olyan kutyát, amelynek már eléggé látszik, milyen természete van.

2014. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Orosz fekete terrier!

Gyönyörű okos és csak a család mehet be a területre ha illetéktelen menne át az biztos

2014. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
20:25 ez butaság. Én is családban élek, mert nem tudok máshol, mégis saját kutyám van, aki csak az enyém és senkivel sem foglalkozik, senkinek sem fogad szót. Ráadásul én voltam az egyetlen gyerek amikor kaptam... Csak azért mert valaki nem tud egyedül élni, még nem kötelező közösködnie a kutyával.
2014. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy kutya hány embernek fogad szót, elsősorban nevelés kérdése. Pl nekem mudim van, amire mindenki azt mondja, hogy borzasztóan egygazdás és csak a gazdájának engedelmeskedik, csak vele dolgozik, ehhez képest az enyémek a család minden tagját imádják és valamelyest szót is fogadnak mindenkinek. Ez pedig azért van, mert az én részemről ez volt az elvárás.


Kérdező, a közepes testméret túl kicsi. Milyen örző-védőt szeretnél? Személyvédőt, vagy terület őrzőt? Mert a dobi, nj stb az előbbibe tartozik (tréningezéssel), a terület őrzésében pedig a nagytestű pásztorkutyák a profik.

2014. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

ma 20:46

Egyáltalán nem olyan nagy büszkeség, ha egy családban élő kutya c...rik a család többi tagjára. Ha nem vagy otthon, a kutya azt csinál, amit akar, mert csak rád hallgat? És lehetne sorolni azokat a szitukat, amik egy együttélésnél előfordulnak.

2014. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!