Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak évek múlva esedékes...

Ha csak évek múlva esedékes egy új kutya már most lehet írni egy kiszemelt tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Addig tarthatjátok a kapcsolatot, és képezheted magad az adott fajtából. :)
2014. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Legalább fejlődsz, tanulsz, felkészülsz! Milyen kutyust szeretnél?
2014. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Régi vágyam egy Staffordshire terrier.


Azért gondoltam,hogy most írnék egy tenyésztőnek,hogy többet megtudjak a fajtáról.Meg így eldönthetem,hogy valóban illik-e hozzám egy ilyen fajta. Erősebb kutyával nem volt dolgom, 2. kutya lenne.Egyik rokonomnak volt 2 staffija,de hát őket még sem én neveltem,de az egyikkel nőttem fel kb.

Rajta tanultam meg,hogy kell egy kutyával bánni, kb 5 hónapos koráig vihettem sétálni utána nem bírtam el,mert nehéz volt,meg gyerek voltam még akkor.


De most szereznék tudást a fajtáról egy szakértőtől :)

2014. ápr. 29. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Ez szuper! Szeretem azt olvasni, amikor valaki szeretne egy fajta kutyát, hogy utánajár, érdeklődik, nem csak megkérdezi, h illik-e hozzá. Még mindig azon a véleményen vagyok egyébként, hogy nyugodtan érdeklődj.
2014. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődhetsz. Aztán kiderül, a tenyésztő hajlandó-e kapcsolatot tartani veled.
2014. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én mindig mindennek utána járok elég alaposan :D


Úgy gondolom ha már egy tárgynak (telefon,gép,fényképező) utána nézünk.Egy kutyának aki 10-15 évig velünk lesz és egy érzőlény annak meg pláne,hogy utána kell nézni,érdeklődni stb :) Főleg,hogy én 22 leszek és ha azt nézzük pár év múlva lesz a kutyus akkor bőven a harmincas éveimbe is belefog esni,amikor gyereke(i)m is lesz(nek).Ezért fontos egy megbízható társ.


Abba a hibába meg semmiképpen nem akarok bele esni,hogy bele élem magam túlságosan is egy fajtába és akkor meg kiderül a tenyésztőnél,hogy nem ez a fajta lenne az ideális.Ha úgy van elmennék meglátogatnám,megnézném a kutyáit.Kérdezősködnék és ott a tenyésztő is láthatja,hogy esetleg nem való nekem ez a fajta vagy igen csak mivel első staffi,sok energiát kellene bele ölnöm.De én elég kitartó,türelmes vagyok meg hát lelkes is :D

2014. ápr. 29. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
egy évvel ezelőtt írtam a tenyésztőnek, kutyám meg ha összejön, legkorábban jövő ilyenkor lesz... nyugodtan írj neki, bizonyítod vele, hogy komolyan gondolod, értékelik. :)
2014. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd fel minél hamarabb a kapcsolatot vele, addig kialakulnak a pontosabb elképzeléseid is és hamarabb értesülsz az alomtervekről stb...

Én először úgy kerestem fel a tenyésztőket és úgy érdeklődtem,hogy kb egy év múlva esedékes, de már most szeretném kiválasztani honnan lesz. Van aki elég visszautasító volt, hogy 1 év elég sok idő stb. nem tudja kivel akar pároztatni, ettől függ az ár is. Nem rögtön kérdeztem rá az árra és nem is azért, hogy az után lenyomjam a telefont, de fontos kérdés, mert előre tervezéskor nem mind1 , hogy 80 van vagy 150.

Mivel nem volt túl kommunikatív, választottam mást.

Aki első perctől kedves volt, nem volt gond az ár kimondása sem és hiába a tervezés, fél éven belül otthon volt a kutyuskám is már. 1 éves tervek ide vagy oda :)

2014. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!