Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Debrecen környéki erdők...

A Debrecen környéki erdők mennyire fertőzöttek kullanccsal?

Figyelt kérdés
Ahol a napi sétáinkat szoktuk végezni ott elég egy kis befújás, viszont holnap megyünk erdőt járni (Hadház), valamint lassan jön a jó idő, mennénk a Fancsikára is. Most az egyetlen gyorsan elérhető nyakörv a Beaphar volt, olvastam róla hideget-meleget, végül megvettem. Nem túl drága, nyilván nem egy Kiltix vagy Scalibor. Arra lennék kíváncsi, kinek mi a tapasztalata ezzel a nyakörvvel, illetve a környező erdőkkel.

2014. ápr. 30. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Az erdők eléggé kullancsosak, akárhova mész.


A Fancsikára mi is szoktunk kijárni, az is eléggé kullancsos, bár mi ott sem mászkálunk a fás részen, csak úsztatni megyünk.


Mi Scalibort használunk és mellé még, amikor úgy látjuk, teszünk advantix cseppet is.

2014. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

emese,

végül is azt szeretnéd tudni ,hogy lehetnek e kullancsok és hogy hányan vannak,ott nálatok az erdőben ?

-lehetnek,akár elég sokan is ,

2014. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy lehetnek, az a kérdés inkább, hogy elég-e a sos-ben vett beaphar nyakörv ha vinném magammal a kutyát vagy inkább ne is vigyem?
2014. ápr. 30. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nem ismerem azt a nyakörvet, de attól is függ, hogy mikor tetted rá. Gondolom annak is kell egy bizonyos idő, míg hatni kezd, így azt is bele kell kalkulálni. Scalibornál pl. egy hét, míg teljesen védetté teszi a kutyát, így abban az egy hétben jobban kell vigyázni.


Én erdőbe nem szívesen megyek velük, ha nem muszáj. A Hadház egyébként mit takar?

2014. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hadház előtt van egy erdős terület, némi mezővel tarkítva. Nem tervezem, hogy nagyon bevinném az erdőbe, viszont azért csak van rá esély, hogy megközelítjük, főleg, mert behívást is szeretnék gyakorolni. Egyébként elvben 24 óra után már nyújt védelmet, 4 hónapig hat és vízálló...
2014. ápr. 30. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem. Hát ha 24 órája már rajta van, akkor elvileg hatnia kell, de majd holnap kiderül. Sajnos a puding próbája az evés, szóval... Mi Hadházon egy nagy rétre/ligetre járunk, a lőtértől nem messze, ott nincs kullancs, van némi víz is és mivel egy hatalmas nagy terület, ami belátható, szemmel is lehet tartani a kutyát.
2014. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van kullancs én Debrecen belvárosban szedtem össze 2-őt. Fancsika, Vekeri, Hármashegyalja területén van jobban, mindhárom hely után találtam a kutyában. A hadházi erdőben is kerül, legyen az mező-erdő. Jó a nyakörv nyújt védelmet azért de nézd át rendesen. Én exspotot használok, csepp formájában
2014. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ú köszi a válaszokat!

Na majd lehet kinézünk arra a mezőre is.

Szerencsére rövid szőrű a kutya, sőt konkrétan inkább alig van szőre... sajna nincs tapasztalatom a kullancsokkal (illetve szerencsére), eddig még nem volt ilyen rövid szőrű kutyám, mindkettő szőröske volt (spániel és német juhászkutya), egyikben sem volt soha kullancs, pedig csak Piret mixxel fújtam őket séta előtt. Még a Fancsikán szedett össze vagy 10 éve egyet a spanci, akkor mondjuk nem volt rajta semmi. A németjucival évek óta járunk mindenfelé, többek között erdőt járni is, benne még sosem találtam.

Most a dobit nagyon féltem, mert elég szaron ment már keresztül élete 8hónapja alatt, nem hiányzik még egy kis babézia is... meg a kis fekete szőrében jó lesz megtalálni a dögöket... minden esetre viszek azért egy kefét...

Egyébként ahogy így utánanézegettem ennek a Beaphar nyakörvnek, általában Kiltix helyett hirdetik... remélem beválik, mert mondjuk az tény, hogy a kutya úgy bűzlik tőle, mintha ráfújtam volna egy flakon szúnyogírtót...

Meg elvben antiallergén is, ami nálunk szintén nem árt...

2014. máj. 1. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!