Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni, tanácsot...

Valaki tud segíteni, tanácsot adni? Karácsonyra egy csirkét vettünk a kutyusunknak, de nem sima gumicsirkét, hanem olyat, aminek a hangja nagyban hasonlít az igazi tyúknak a hangjához. Ez rendben is lenne, de.

Figyelt kérdés

...az egész ott kezdődött, hogy voltunk vele Fressnapf-ban és nagyon rákattant erre a gumi csirkére. Meg is vettük. A fa alá tettük becsomagolva. Ajándékbontáskor nem volt hajlandó még csak a szájába se venni, behúzott farokkal rohant el. Mi ekkor visszatettük a fa alá, hogy majd visszavisszük és becseréljük. Nem telt bele fél óra és a kutyánk odament a fához és elvette a csirkét. Azóta nagyon furcsa a kutyusunk. Mindig magával viszi, óvatosan fogja a szájában, szinte hozzá sem ér, ha véletlen felcsippan a csirke, akkor összerezzen, és szinte egyfolytában nyüszög neki és nyalogatja. Próbáltuk eldugni előle, mert nem akart enni sem, mert félt, hogy elvesszük tőle, de mikor elraktuk sírt utána és le-fel kereste a lakásban. Úgy alszik, hogy berakja maga alá a gumicsirkét, vagy a feje van rajta. Ha felveszem és előtte tartom, akkor nyalogatja és nyüszög. Mitől van ez? Kérlek segítsetek.


Köszönöm:

2,5 éves szuka vizsla "mamája"


2009. dec. 25. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet h úgy tekint rá mintha a kölyke lenne? :S
2009. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
hüha..szerintem álterhes... mindenképp el kell töle venni..:((( a kölykének tekinti.
2009. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
szerintem is a kölykének tartja.
2009. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2009. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Édes lehet! Elöntötték az anyai ösztönök. Próbáljátok meg kivenni a csirkéből a sípot, még mielőtt túlságosan megszokja és úgy adjátok neki vissza, hátha csak a "kommunikáció" okozza a furcsa érzelmeket. Ha nem változik a helyzet, meg kell vizsgáltatni, lehet, hogy tényleg álvemhes szegényke.
2009. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Egy ismerősöm tacsija ugyanígy viselkedett ivartalanítás után. Ő a már jól megszokott sípolós játékát hurcolta mindenhova és viselkedett vele úgy, mintha a kölyke lenne.

Egyébként szerintem előfordulhat az is, hogy nem állvemhes, hanem olyan hangja van a csirkének, ami számára "veszélyre figyelmeztet"... fura, de pl én kutyám sem "néz" soha tv-t de ha valamilyen állat nyüszít benne, mindegy hogy az kutya vagy macska, vagy bármi más, arra felfigyel, és méltatlankodni kezd. Próbáljátok meg lecserélni esetleg egy olyan csirkére, ami nem sípol, hogy legalább a hang ne ingerelje, vagy vegyétek el tőle, és adjatok neki egy másik játékot, ami újdonság számára... így könnyebben feldolgozza ennek a hiányát. Ezt mindenképpen cseréljétek le/vegyétek el tőle, lehet a kutyus pár napig teljesen depis lesz, de inkább ez, mint hogy szerencsétlen teljesen megkattanjon :S

2009. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg álvemhes, figyeld a tüneteket, ha még pár napig ezt csinálja inkább beszélj állatorvossal, hosszú távon komoly következményei lehetnek.
2009. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha álterhes a kutya, nemcsak a csirkét, de az összes játékát el kell tőle venni és cipőlet, mindent el kell előle dugni, hogy ne tudjon pátyolgatni egy tárgyat sem. Nem szabad neki éjszaka vize adni és nappal is csak keveset. Az étrendjét le kell csökkenteni egy kicsit és a melleihez nem szabad véletlenül sem hozzányúlni, és ne hagyjátok, hogy nyalogassa, mert beindul a tejtermelés és az nagyon nem jó. Aztán ha pár nap alatt nem változik a helyzet, vidd el állatorvoshoz és felír egy gyógyszert, azt egy hétig kell majd neki adni, de fontos, hogy ne felejtsétek el, mert akkor hetekig is elhúzódhat az egész. Sok sikert.
2009. dec. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eldugtam tőle a csirkét még aludt, de nagyon keresi. Megnéztem az emlőit, de semmi változás nincs, viszont másik játék nem kell neki. Remélem javulni fog az állapota! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.
2009. dec. 26. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!