Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhanyakörv miatt ilyen a...

Bolhanyakörv miatt ilyen a shihtzum?

Figyelt kérdés
Tegnap megfürdettem őket, találtam bennük bolhát, kaptak is nyakörvet, mindkettőn egyforma van. A kicsinek semmi gondja vele, de a nagyobb az azóta bújik, nem játszik, lapítva megy, ki sem lehet szedni a takaró alól, ha kiveszem bújik is vissza. Ha nem engedem az ölembe akkor a hátamra mászik, mindegy csak velem legyen. eszik, iszik. A bolhanyakörvtől lett ilyen? irritálja a szaga? a pórázt egyébként meg viseli, azzal nincs gondja. levettem a nyakörvet de akkor is lapít, bújik. Valakinek van tanácsa? köszönöm
2014. máj. 8. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a nyakörvtől van.Más oka lehet.


Kullancs volt benne?

2014. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem. rendszeresen nézzük őket, nem barna a vizelete sem, volt pár kutyusunk aki kullancs miatt pusztult el. tegnap amint ráadtuk azóta ilyen.
2014. máj. 8. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem húztad meg véletlenül a nyakát vagy fogtad le, miközben felraktad rá a nyakörvet? Ha érzékeny, akkor esetleg megszeppenhetett ettől.

Tanács: ne sajnáld és ne tutujgasd. Érezze, hogy semmi oka így viselkedni. Adj neki feladatokat, hogy elvond a figyelmét. Ha zaklat és nem hagy békén, akkor szólj rá. Egy kicsit nincs elkényeztetve? :) Akkor szoktak még ilyen ... vicces dolgokat produkálni.

2014. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kicsi kora óta velem alszik, mindig babusgatva volt, de Sosem produkálta magát. Mindig szótfogadott, ha pl azt mondtam neki, hogy helyedre, akkor odament. volt olyan, hogy toklász ment a hónába és akkor vettük észre, mikor begyulladt, türelmesen hiszti nélkül kiállta, hogy kiszedjem és lefertőtlenítsem. Simán bírja a fürdetést meg a bunda nyitását is. volt hogy nyáron este kint aludtak, akkor se volt vele baj. azért is fura nekem a viselkedése, mert mindig az volt amit én akartam, most meg 5 percre se akar figyelni. de probálom majd elterelni a figyelmét, meg átnézem Mégegyszer, ha nem változik a helyzet akkor Felhívom az állatorvost. Nagyon rossz így látni..
2014. máj. 8. 13:27
 5/5 A kérdező kommentje:
meglett az ok. a fülét csípte meg valami belül, bibis volt, vettünk kenőcsöt, köszönöm aki segített :)
2014. máj. 8. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!