Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha grabanc rázásnál felsikít...

Ha grabanc rázásnál felsikít a kiskutya, akkor az hiszti vagy tényleg fáj neki?

Figyelt kérdés
A kutyasulis oktató ajánlotta,hogy így büntessük a 4 hónapos kuvaszunkat,hogyha valami rosszat csinál.Amikor gyengébben csak felemeljük és arréb tesszük a garabancánál fogva,akkor nincs gond,de ha erősebben,határozottabban megrázzuk akkor mindig felsikít és odakap a karunkhoz.Mit tegyünk?
2014. máj. 12. 15:56
1 2
 11/19 anonim válasza:
36%
A kutya nevelése, nem állat kínzás, de egy nagytestü kutyához erős magabiztos határozott gazdi kell, a grabanc megrángatása nem fáj nekik, hiszem az anyuk is ott fogja meg, de persze mint mondtam 20 kg os kutyát a grabancánál felemelni nem tanácsos mert az már fáj neki. De az ,hogy ha szétrág valamit vagy elszökik vagy rosszat csinál, vegyük azt ,hogy szétrágott valamit, odaviszed megmutatot neki, mondod hogy: " fujj" vagy ,hogy " nem szabad!!" megrángatod a grabancát, és a helyére küldöd..
2014. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes, én 2 rottweilert is felneveltem, ők is nagytestű kutyák, mégsem emelgettem őket SOHA a nyakuknál fogva!

Gondolom neked tetszik utolsó, ha a tarkódnál fogva lóbálnak.

2014. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen erősséggel rázzátok és meddig. Ezt a fajta büntetést csak nagyon indokolt esetben, igen ritkán szabad alkalmazni. És akkor sem kell a kutyából a lelket kirázni.
2014. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyenkor MINDIG "felsikít", akkor fáj neki. Ha néha igen, néha nem, akkor csak hisztizik.
2014. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 sippara ***** válasza:
Persze, BIZONYOS ESETEKBEN a grabancrángatás egy tök jó módszer. Azt nem tudom csak elképzelni, hogy mit csinál egy 4 hónapos kutya, amit ilyen durván kell büntetni.
2014. máj. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Imola Ágnes ***** válasza:
39%
Mikor kapta ezt a büntetést? Milyen körülmények között? Ha kissebb dolgot csinál, mivel büntetitek? A körülmények itt nagyon fontosak, mert a kérdés alapján nem lehet ezt eldönteni.
2014. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
23%

HISZTI!


Főleg hogy odakap. Az én kutyám sosem tűrte, hogy a nyakánál bármit is matassak. Alapból ráfogott a kezemre. Bár ez a fajta híres erről. Vizsla.


Itt két dolog van. Egyrészt ezt a büntetést csak akkor alkalmazd, ha nagyon rosszat csinált. Pl harap. Hiszen önmaga a büntetés is egy másik büntetést fog bevonzani.

Ugyanis ha odakap akkor már azért is büntetni kell.


Én csak fővesztéses esetekben "grabancolok". Tehát ami nem soha és eszébe se jusson.


Ha pl megrág valamit akkor csak odébb toltam, vagy szétnyitottam a száját és kivettem belőle. Nálunk mondjuk a szóbeli leszidás elég szokott lenni.


Sajnos sok kutyasuliba mondják ezt a grabanc dolgot, de nem minden kutyánál válik be, és sokszor csak olaj a tűzre.


És még valami felnőtt kutyát is el lehet emelni a grabancánál fogva mert NEM FÁJ nekik, vagy legalábbis nem annyira mint amekkora hisztit csapnak.. Esetleg ha nagyon nehéz akkor a fenekénél is markolunk. Utálják. Mert így a kölykökkel bánik az anyakutya és ez nekik nagyon ledomináló. De ez a lényeg.

2014. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
0%
Nem azt kell nézni ,hogy nekem vagy nektek fájna e, nekik se fáj, hiszen ha fájna akkor is vinnyogna ha az anyja fogná meg,és nem azt kell most hangsúlyozni hogy emelgetni, hanem ,hogy megrázni!!! A kettő ugyanaz, persze néha többet ér egy szidás, az jobban fáj a kutyának, főleg ha valami nagyon rosszat csinál, és utána mondjuk egy napig nem törődsz úgy vele ahogy szoktál pl: nem simogatod, nem kezded el babuzsgatni stb.
2014. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%
#18 Könyörgöm, nyugtass meg, ugye nem kutyakiképzőnek készülsz???
2014. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!