Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a bernáthegyiről...

Mit gondoltok a bernáthegyiről és a farkaskutyáról? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Nagg, kertes házunk van, szóval van bőven hely :) de nem tudok dönteni
2009. dec. 28. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak a Bernáthegyit ismerem, de azt tudom hogy ő nagyon okos és helyigényes.
2009. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen farkaskutyára gondolsz? Német juhászra, csehszlovák farkaskutyára vagy ír farkaskutyára?
2009. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mit vársz el a kutyától és mennyire van tapasztalatod és ídőd foglalkozni vele.
2009. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez két nagyon különböző fajta....szerintem olvasgass fajtaleírásokat és ne méretre, vagy küllemre válasz, mert annak sosincs jó vége pláne ekkora kutyáknál.
2009. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Németjuhászra gondoltam :D mind a kettő nagyon tetszik, olvasgattam is, de a Bernáthegyi sajnos nem jó, mert nálunk nem homok van, ami felszívja a vizet, hanem föld, és nagyon nagy a sár, szegénynek nagyon koszos lenne a nagy szőre
2009. dec. 28. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Hiába van nagy kertetek, az önmagában véve kevés. A kutyának, legyen bármekkora a mérete, a jellem, bármekkora a területe, szüksége van a sétára. Ha nem is minden nap, de heti 1-3 alkalommal mindenképp. Így tud szocializálódni, így érik idegen szagok, ingerek, így tud más kutyákkal megismerkedni, játszani. És az sem elhanyagolható szempont, hogy ha esetleg meglóg, vagy ijedtében elszökik, haza tud találni, ha ismeri a környéket.

Azt a fajtát válaszd, amelyik jobban tetszik. Olvass utána mindkét fajtának jó alaposan.

Nagyon figyelj oda arra, hogy honnan vásárolsz. Mindkét fajta hajlamos diszplázia, így mindenképp csakis szűrt szülőktől származó kölyköt vegyél meg, mert különben életed végéig szenvedni fogsz a kutyával, és nem kevés pénzed fog rámenni a gyógyíttatására.

Amúgy a menhelyek és a sintértelepek fele németjuhásszal van tele, illetve van fajtamentésük is. Választhatnál onnan.

2009. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!