Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon fél a széltől,...

A kutyám nagyon fél a széltől, mivel lehetne lenyugtatni?

Figyelt kérdés
Hatalmas szél tombol nálunk már 2 napja, és a kutyám nagyon fél a hangjától. Itt van velünk a lakásban, de remeg a félelemtől és akárhova megyek, farkát behúzva jön utánam... most is épp mosogattam, és végig ott ült mellettem. Az ablakok csukva vannak, hogy ne legyen huzat, és ne féljen még jobban. Mivel lehet ilyenkor lenyugtatni?
2014. máj. 15. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem semmivel sem tudod nagyon megnyugtatni, mert ezt nem igazán tudja megnézni magának, biztos nem érti miről van szó. Esetleg megpróbálhatod, hogy odamész vele az ablakhoz vagy az ajtóba, és megmutatod, hogy te nem félsz a szélben és nincs miért aggódnia. Az én kutyámnál néha bevált, bár széllel még nem próbáltam. A legjobb, amit tehetsz, hogy mellette vagy és próbálod megnyugtatni. Szegény kutyus. :)
2014. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem szabad nyugtatni. Ezzel megerősíted benne, hogy van mitől félnie, "elismered" a problémát.

Nyisd ki az ablakot, állj és nézegess kifelé, vidd ki sétálni stb. A lényeg, hogy viselkedj nyugodtan és természetesen. A te ideges és aggódó energiád csak fokozza a félelmét. Mutasd meg neki, hogy nincs mitől félni, viselkedj nagyon ellazultan, akkor ő is megnyugszik. Ne vegyél tudomást se a szélről, se a kutyát félelméről, akkor ő is elfogadja a helyzetet. Pl. ülj le kényelmesen és olvass egy negyed órát, valami kellemes zenét hallgatva és ne foglalkozz vagy gondolj másra, majd meglátod ő is meg fog nyugodni.

2014. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!