Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tették ki egy közösségi...

Most tették ki egy közösségi portálra. Még így is olcsó kutyát akartok kedves itteni emberek? ( Akinek nem inge. )

Figyelt kérdés
[link]
2014. máj. 15. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú és elgondolkodtató videó. Én hiányoltam belőle azt, hogy mivel ezeken a telepeken senki nem figyeli a kutyák egészségét, illetve hogy genetikailag mit örökítenek, emiatt a kiskutya mondjuk elpusztult volna vagy valamilyen betegség jött volna elő rajta (diszplázia, epilepszia, stb). Így akiket nem érdekel a "háttér", azok is kapnak egy képet hogy mi történhet vásárlás után.
2014. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érint, de reagálnék a videóra.


Amerikában kicsit más a helyzet, ott nagyon elterjedt hogy állatkereskedésekben mindig van kiskutya/kiscica, ahogy a videóban is látható, és kamuzhatnak ezerrel, felelős tenyésztő bizony nem ad el állatkereskedésbe kutyát.


A kereskedésnek se érné meg, hiszen eleve drága egy TK-s mindenfélére szűrt, genetikailag a fajta javítására összeválogatott tenyészszemlés, jó vonalú szülőktől származó kiskutya, na ha erre még a kereskedés is rádobná az árát, az csillagászati összeg lenne, minden, csak nem olcsó.


A tenyésztőnek pláne nem érné meg, mert a kereskedésekben aztán nem épp humánusan tartják a kiskutyát, és senki se tudja, hova kerül végül, nem tud utánanézni, felelős tenyésztőnek meg FONTOS tudni hova kerülnek a kiskutyái. Na meg nem is úgy van hogy jövő hétre összehoz egy labradort... felelős tenyésztő RIKÁN fedeztet, hogy ne terhelje túl a szukát.


Szóval az összes tenyésztős-mesés kereskedés nagy kamu, csak azért próbálják ezt a tenyésztős dumát, mert a puppy mill-ekre egyre jobban felfigyelt a közvélemény - de sajnos nem eléggé. :(


Idehaza más a helyzet, a szaporítók többsége ugyan lepra körülmény közt tartja az ebeit, de csak ritkán ekkora üzemi szinten (ami a puppy factory / puppy mill), és ezek a szegény nyomorékok mind apróhirdetős oldalakra vagy esetleg ismerősökhöz mennek "jutányos áron", nem állatkereskedésekre.


A szomorú, hogy annyi, de annyi cikk, videó, riportfilm stb. született a témáról, de mégis annyi az idióta, akihez el se jut, vagy le se tojja (mert hogy sógornak is volt szapis kutyája azt nem lett vele baj, vagy azt se vágják mi a különbség szaporító-tenyésztő közt, vagy neki mindenképp a divatos yorkie/bichon/csivava/border/jack russel/francia buldog/stb kell, de olcsóér' ám, mert azt hiszi a törzskönyv az valami kiállításos sznobizmus, gőze sincs, mire való). Jó lenne valahogy ezeknek az embereknek is a butus vagy tájékozatlan fejébe verni mekkora kárt okoznak azzal, hogy kicsengetik a 20-30 ezret a betegségre hajlamos fajtajellegű keverékért akinek az anyja agyonszenvedett... miközben a fajtamentők, menhelyek, ebtelepek alig várják a gazdikat.


Több ilyen videó kéne, hazai viszonyokban is, sokkal jobban terjeszteni ezeket, iskolától kezdve!

2014. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen! Elgondolkodtató. Bár a csávó magyarázkodása elég homályos, bár angolt részét értem de akkor is. Azt vettem le, hogy olcsóbban jutnak hozzá, mint ha rendes helyről vennék. És akkor magyaráz az eladó csávó homályosan nekem.
2014. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak köszönhetően megértettem. A sima dolgok voltak homályosak, hogy is mennek ez idehaza vagy külföldön. :D
2014. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!