Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
kutyám három ėves,kinti benti eb.Eddig nem sikerült a szobatisztaságra nevelés,éjjel majdnem mindig hagyott az emeleten egy kupacot vagy pisit,függetlenül attól,hogyan etettem vagy mikor vittem ki este és reggel.Kutyasulis eb,teljesen behívható,póráz nélkül sétáltatható stb.Viszont attól kezdve,hogy bejöhetett a nappali/ háló részbe estére is,nincs semmi gond.Néhány alkalommal a lábamnál aludt,aztán az egyik fotelban,aztán már be se jött minden este,hogy ott aludjon.csak az a fura nekem,hogy eddig sem voltak vele gondok,aludt a lakásban a helyén és bár látszott,hogy szívesen ott aludna a nappaliban,de emiatt semmi hiszti,kaparás vagy ugatás nem volt,szóval nem szobatiszta állapotában sem láttam,hogy szorongana és emiatt végezné a dolgát a lakásba.Szóval nem értem igazán.
2014. máj. 16. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt szokta meg, hogy este bent végzi a dolgát, valójában nem lett szobatiszta. Az etetés, meg a kiengedés időpontjával lehetne játszani, pl. korábban etetni, este később kiengedni, reggel pedig korábban.
2014. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de már szobatiszta.Csak ami miatt az lett,annak az oka nem világos a számomra.Vagyis,hogy amiõta éjjszaka bejöhet a nappaliba,ahol alszom,teljesen szobatiszta lett,nincsenek balesetek.
2014. máj. 16. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor most az a kérdés, hogy miért szobatiszta, vagy hogy miért nem? Nem értem. Most akkor becsinál, vagy nem?
2014. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem csinãl be azóta,hogy ott aludhat,ahol én.Mivel csak ebben történt változás és attól kezdve nem volt baleset,úgy gondolom,ez az oka,de azt nem ėrtem,ez mégis hogyan befolyásolta a szobatisztaságát.
2014. máj. 16. 22:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagyis miėrt szobatiszta.
2014. máj. 16. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?

Amúgy az lehet az oka, hogy mégiscsak némileg szeparációs szorongásos, és amint tudott rád rendesen vigyázni, nem volt baja. A szeparációs szorongás jellemzően _szeparáláskor_ jelentkezik, szóval nyilván nem láttad, hogy szorongana... :) Rajta valószínűleg csak így jött ki, kicsit idegeskedett magában, attól ugye bepörög a szervezete, gyorsabb az anyagcsere, kész a baleset.

2014. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most 3,5 éves.Eddig a nappaliba,ahol szunyálok,nem jöhetett be és szėpen nyugiban aludt mindig a helyén éjjszaka.Nagyon nem mocoroghatott,mert akárhányszor fent voltam,mindig a helyėn feküdt.Szóval nem volt számomra látható,feltűnő jele,de ez mondjuk logikus magyarázatnak tűnik.Amúgy meg eléggé próbál irányítani és nehezen fogadja el,hogy én dirigálok,nem pedig fordítva.Szóval igazad lehet.
2014. máj. 16. 22:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!