Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassú felfogású a kutya, mit...

Lassú felfogású a kutya, mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves német juhászom, aki hihetetlenül bamba :) Imádom, de sajnos rá pont, hogy nem igaz az, hogy a német juhászok intelligensek..

Igazából lehet, hogy az lehet a baj, hogy nem nagyon foglalkoztam vele kölyökkorától, mert mikor megkaptam még kicsi voltam úgymond hozzá. Most, hogy próbálom trenírozni vagy kérek tőle valamit (pl, mondom, hogy menj kicsit arrébb, vagy maradj), akkor mintha nem is mondtam volna semmit. Vagy a másik variáció, hogy mindenhova néz csak rám nem :D. Egy ideig vicces, aztán felhúzom magam, holott tudom, hogy nem kellene.

Sajnos jutalomfalattal nem lehet motiválni, mert a száraztápot is ímmel-ámmal eszi meg. Abszolút nem érdekli a kaja. A labdáját imádja, olyannyira, hogy eldobni el kell neki, vissza is hozza, de odaadni már nem adja, így ezzel sem lehet jutalmazni.

Mit kellene tennem? A kutya egyszerűen nem tanítható? Vagy egyre gyorsabb lesz a felfogása, ha sokat foglalkozom vele?


2014. máj. 16. 22:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nagyjából ez a helyzet nálunk is:

[link]

:D

2014. máj. 16. 22:06
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A kutyával semmi baj nincs. A te módszereddel annál inkább. Egyszerűen nem értesz hozzá, nem vagytok olyan kapcsolatban, amiért figyelnie kellene rád... Nem bamba, csak nem érdekled.
2014. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ajánlom a videót! Ilyeneket csinál ő is, ez nem abból ered, hogy nem érdeklem.
2014. máj. 16. 22:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A menj kicsit arrébbot ne csodáld, hogy nem érti. Nem tudja, mi az, hogy kicsit, nem tudja, mi az, hogy arrébb. Ilyen utasításokat nem adunk. Erre még én, az okos, az ember is visszakérdeznék, hogy mi az, hogy kicsit? (mennyire? hány m-t?) és merre.
2014. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya valószínűleg tökre nem lassú felfogású, csak nem tudod motiválni, meg eleve nem vagy olyan pozícióban a szemében, hogy bármit is kérj tőle. Falkasorrend helyrerakása, tulajdonjogok tisztázása, jó jutalomfalat, tervszerű képzés, meg sok-sok közös program (séta, miegymás), és semmi gond nem lesz vele.
2014. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Na látod, pont ott kezdődik a probléma, hogy úgy gondolod, a kutyával van a gond, nem pedig veled :) Ha ezen a hozzáállásodon változtatsz, akkor kezdesz majd el jó úton járni. Minden kutya tanítható, képezhető, csak tudni kell motiválni és olyan kapcsolatban lenni vele, hogy akarjon is tenni érted/neked valamit.

2014. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem nem minden kutya egyformán okos (mint ahogy az ember sem). Szóval nem feltétlenül az a baj, hogy hogy foglalkozol vele.


más kutyák hogy viselkednek veled? Abból lehet le tudnád szűrni, hogy a kutyusod felfogása a nehezebb-e, vagy rossz módszerrel állsz hozzá.


a mi kutyánk, az okos volt magától odaadta a labdát, nem kellett rá tanítani egyáltalán. A keresős játékot is egyből tudta, pedig azt felnőtt korában próbáltuk ki először vele (eldugtuk a labdáját, és meg kellett keresnie)Meg egy csomó más mindent magától csinált, és nem tanítottuk külön.


Ha kiderül, ha nem, hogy okos-e a kutyád, mindenképp szeresd szerintem.

2014. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Miből gondolod, hogy 4 évi szinte 0 foglalkozással az agytekervényei toppon fognak működni? Berozsdásodtak . Hiszen nem kellett rád figyelnie, megoldania feladatokat. Kezdj vele úgy foglalkozni, mintha kölyök lenne. A jutalomfalathoz meg csak annyit....lehet, keveset mozog, kaját meg bőven kap. Jól etetett, mozgatott kutya mindig kapható némi jutalomfalatra.
2014. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem a kutyával van baj! Nem tudom hanyadikos vagy, de ha feladnék egy olyan matek pl-t amit nem is hallottál, Te is "bamba " lennél. (adhatod a piros pacsit! ) már megszoktam ha nem Ti akkor adja a modi... brr
2014. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem hiszem el, hogy jutalomfalattal nem tudod motivalni, virslikarika, parizer...,sonka kockazva....ezeket mindegyik megeszi.
2014. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!