Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff ide? Szerintetek jó...

Amstaff ide? Szerintetek jó lenne ide?

Figyelt kérdés
Sziasztok,lány vagyok 14 éves.Már nagyon régóta tetszik ez a fajta,mind a külleme és a jelleme is,ezért arra jutottam hogy szeretnék egy ilyen kutyát. Én városban lakok panelben ezért a tőlünk 10km-re fekvő faluban nagymamáméknál lakna a kutya,ott lakik apukám is. Én csak hétvégente tudok lemenni a mamámhoz(64éves),papámhoz(65éves) és apumhoz(38éves),de az udvar nagyon nagy tehát lenne mozgás tere a kutyának. Hétvégente rengeteget foglalkoznék vele,játszanánk,sétálnánk,tanítgatnám,de hétközben csak a maximum futkározni tudna az udvarban meg labdázni. szerintetek elbírnék a kutyával? nem durvulna el a kutya?

2014. máj. 19. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem sajnos. egy ilyen fajta napi szintű foglalkozástigényel. Főleg amikor kicsi. A szocializáció egy fő szempont. Sajnálom de inkább ne. Csak ha leköltözöl.
2014. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
+ számolj előre 30 éves leszel mire meghal. Addig neked kell gondoskodni róla. Mindjárt mész közép suliba jönnek a bulik és a barátnők,pasik. Ne vállalja most kutyát
2014. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a kérdés, hogy te elbírnál-e a kutyával, hanem hogy azok akarják-e, akik vele fognak élni. Jó buli hétvégére a kutya, de neki hétköznap is kell a nevelés, tanítás, foglalkozás. Az idős embereknél meg külön necces az ilyen erős akaratú kutya, mert ha elkényeztetik és még keveset is mozog, annak elég csúnya vége lehet.
2014. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Az amstaff NAPI szintű foglalkozást igényel. Ezzel amit leírták, csak a nagyszüleid és apukád nyakába akasztanál egy nem kívánt felelősséget, és csak bajuk származna belőle. Az amstaff egyébként sem a kertbe való, hanem bejárással tartható csak.
2014. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
akkor,semmiképpen se próbáljam meg? már voltunk lefoglalni kutyust is:(
2014. máj. 19. 19:45
 6/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem el... Az ide beírogató tanácsokra hagyatkozva szeretnél kutyát vállalni??? Siralmas...
2014. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom de mondd vissza a foglalást igen körülmények közé nem vihetsz baba kutyát
2014. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet megpróbálni!!


Tök mind1 milyen fajtáról van szó NAPONTA kell vele foglalkozni,nevelni. Naponta 1,5-2 órára el kell vinni futni..a kertben magától nem fog futni,az csak egy nagy "kennel" neki.


Hétvégente foglalkozol vele nem fogsz érni semmit.Amúgy meg 3 emberre tennéd a felelősséget,mellesleg idős embereknek nem való ilyen erős fajta,könnyen sérülést okozhatnak.Elég vehemens kutyák, elég ha sétáltatni akarják és megrántja a pórázt mami vagy papi elesik.Nagyon csúnya vége lehet!!!!!!

Nagyszüleid nem hinném,hogy tudják nevelni.Apud még esetleg.


Ilyen feltételek mellett semmiképpen nem ajánlok kutyát.Egy staffit meg még annyira sem!!!


Nem kellett volna előre lefoglalni a kutyust.Bár nem tudom a tenyésztő szerintem így tuti nem adna el kutyát.Ha az igaza mondtátok neki,hogy lenne tartva!!!

2014. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Jaa és ez nem egy tárgy,hogy nem működik ahogy akarod és vissza viszed!

Ha már nálatok van 10-15 évig veletek kell lennie!!! Nagyon hosszú idő ez.

Inkább várj a kutya vásárlással.Majd ha külön laksz és minden nap tudsz vele eleget foglalkozni majd akkor tarts.

2014. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem jó ötlet. Mint előttem is írták, az amstaff (mint minden kutya) napi szintű foglalkozást igényel, magától a kertben nem fog futkozni, ezeket a kutyákat az teszi boldoggá, ha feladatok elé állítod nap mint nap. Idős emberek mellé pedig pláne nem való, mert ha a határozottság, következetesség hiányzik, valamint a vele való foglalkozás, erős kezű nevelés (!!) nagyon könnyen eldurvulhat ez a kutya, annak pedig utca, vagy menhely lenne a vége.

Nem hogy egy amstaffnak, de szinte semmilyen kutyának nem való ez a fajta tartás. Egy amstaffal amúgy is nagyon nehéz, nem egy 14 éves lánynak való, pláne, ha első kutya lenne. Pár évet még mindenképp várj.

2014. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!