Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál roham? Mit tegyek?

Kutyánál roham? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb két éve kezdődött... de csak ritkán, kb 3 havonta volt egy rövidebb rohama.. utána remegett, sokat evett és ivott.. előtte nyugtalan volt, közben pedig kifeszültek a lábai, kiguvatt a szeme, nagyon nyáladzott.. volt hogy maga alá is pisilt.. nagyon sajnálom szegényt, hogy mi lehet a baja.. a doki azt mondta, szerinte epilepszia.. pár hete adok neki gyógyszert: sevenaletta a neve. a doki szerint heti egyet adjak neki és ha lesz rohama megint, akkor növeljem az adagot..

egyébként ő egy labrador keverék, sok mindentől fél...vihartól, hangos zajoktól, fűnyírótól, biciklitől.. és az elmult kb két hónapban szinte minden héten van rohama.. úgy vettük észre, hogy stressz hatásra van neki.. pl mikor sok ember van nálunk és örül... vagy amikor jön a vihar... vagy amikor nagyon megijed, vagy pl a multkor hegesztettünk és közben lett rohama.. ez akkor epilepszia? volt benne nagyon sok kullancs is tavaly és előtte is, szinte napi szinten szedtem ki belőle, mert mindennap mentünk sétálni, erődbe... lehet hogy esetleg akkoriban megfertőzte az egyik? mi lehet és mit tegyek? oké, adom neki a gyógyszert és növelem is... de ezenkívül? és mi okozhatja? vagy tényleg vigyem el egy klinikára nagyobb kivizsgálásra? köszi a tanácsokat előre is...


2014. máj. 25. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is epilepsziának tűnik, ebből teljesen kikezelni sajnos nem lehet, csak kordában tartani és tünetmentesíteni gyógyszerekkel. Elviheted klinikára egy részletes kivizsgálásra, hátha ott többet tudnak segíteni.
2014. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több mint valószínű hogy igen, az. Ha babesia lenne akkor már nem élne a kutya.


Kérdezz meg azért egy másik orvost is, hogy azért mégse az legyen, hogy kilószámra tömöd a kutyát gyógyszerrel és mégsincs jobban.

2014. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Teljesen egyértelműen epilepszia.

Az én kutyám is epilepsziás, Sertan-t kap rá. Mióta reggelenként kapja, nagyon ritkán (talán fél évente, vagy évente egyszer) van rohama. Sevenalettát is kapott, de az csak egy nyugtató, az epilepszia ellen nem sokat használ, akármilyen adagolásban adod neki.

Szólj a dokinak, hogy kifejezetten epilepszia gyógyszert adjon, ha jól tudom, a Sertanon kívül is létezik néhány.

Az epilepszia nem fertőző, tehát nem szerezhető kullancstól, és én úgy tudom, hogy nem is múlik el. Valószínűleg élete végéig adni kell neki a gyógyszert, de ezzel egész jól rendben lehet tartani a betegséget.

2014. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A roham jellegénél fogva epilepsziára vall. Igen, a kutyád nem bírja a stresszt, a különösen zajos (ismeretlen, szokatlan) hangforrásokat.

Az én kutyámnak is volt (puli). Gyógyszert nem kértünk az állatorvostól. Amit tenni lehet, az a stresszforrásokat csökkentése. És ha magához tér a roham után, nyugtatgatni, simogatni.

Embereknél az epilepszia hasonló, és van is rá gyógyszer, de ha a személy stressznek van kitéve, akkor a gyógyszer csak feltételesen használ. Ideális a helyzet, ha gyógyszerszedés mellett az embernek minimális stressz helyzetei vannak. Akkor szinte tünetmentes (rohammentes) lehet ez a betegség.

2014. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!