Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos koráig kell a...

Noon kérdése:

Hány hónapos koráig kell a kiskutyának tejet forralni?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 hónapos kis németjuhász kutyám. Az állatorvos azt mondta, hogy már ehet tápot, meg csontot, de sajnos arról nem világosított föl, hogy hány hónapos koráig kell neki forralt tejet adni. Már inkább vizet iszik, de van mikor kiköveteli a tejet is. A válaszokat előre is köszönöm :)

2014. máj. 26. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Forralt tejet?? Csontot?? Mégis milyen állatorvos javasol ilyeneket?
2014. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem tehéntejet adsz neki? Ha iszik és már átszokott nagyrészt a szilárd kajára, akkor nem kell neki tejet adni. 8 hetes korában szokta a tenyésztő leghamarabb odaadni, ilyenkorra már leválasztja az anyja. Leválasztás után többé nem igényli a szervezete a tejet az állatoknak.
2014. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
a forralt tej azért, hogy ne kapjon el semmi baktériumot mert könnyen kaphat vérhasat. A csonton én is meglepődtem, ezért inkább csak ilyen tejjel áztatott tápot adok neki. De meddig kell neki forralni? Még nincs meg minden oltása még kell neki 2.
2014. máj. 26. 22:03
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
TILOS a kutyának tehéntejet adni, akár forralva akár magában. Egy ilyen kiskutya olyan fosást kaphat el amitől órák alatt kiszárad és elpusztul. Nagyon sürgősen hagyd abba a tehéntej adását, a te és a kutya érdekében mondom!
2014. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Én most nevelek kiskutyákat, amiket út mentén találtam és az álaltorvos kifejezetten megtiltotta, hogy tehéntejet adjak neki...
2014. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tehén tejjel itatjuk. Kecske tejjel szoktuk. De azt is felforraljuk és megvárjuk még lehűl.
2014. máj. 26. 22:18
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Jó, rosszul fogalmaztam. Semmilyen tejet nem szabad nekik adnom magában, a kecsketejet is egy táppal kell bekevernem. Bár a mi állatorvosunk szigorúan veszi az ilyesmit, a környezetemben már jópár ember felnevelte kecsketejen a kiskutyáját.
2014. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyen tej nem kell neki semmilyen formában. Két hónaposan bőven tud magában is tápot enni. És egyen is, különben brutál fogkövei lesznek, kell neki a rágás, ne áztasd be, ha nem muszáj.
2014. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Tejet??? Jesszusom. úgy megf.satja, hogy győzöd majd helyre tenni a bélműködését. A macskára is veszélyes a tej, hát még a kutyára.... keress egy másik állatorvost, ilyet értelmes ember nem javasol. Főleg egy állatdokinak tudnia kéne ezt, hogy a tej a lehető legnehezebben emészthető dolog. Még embernek se ajánlott minden esetben.
2014. máj. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2 hónaposan meg már szilárdat kéne ennie.
2014. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!