Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősebb kutya megszokja...

Egy idősebb kutya megszokja az új nevét?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbe fogadni egy kutyust, körülbelül 3 éves. Ennyi idős kutyát át lehet szoktatni egy másik névre?

2014. máj. 30. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Persze, miért ne lehetne?


Én is felnőtt kutyát fogadtam be és hallgat az új nevére.

2014. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Persze!
2014. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
43%
Igen, hallgatni fog az új nevére :) az enyém jelen pillanatban az ötödik nevét koptatja, és még változtatni fogunk :)
2014. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
90%

A menhelyeken általában talált kutyák vannak és ott adnak új nevet a kutyáknak, mivel az eredeti nevük nem ismert.

Igen te is átnevezheted a menhelyen viselt nevet. Hamar meg fogja szokni. Viszont ha már elnevezzted akkor nincs okod arra, hogy egy pár honap elmúltával ismét másik nevet adj neki.

2014. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
én nem neveztem át az enyémet, az a neve ami és kész. mi okod lenne rá egyébként?
2014. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

mi oka lenne rá? úgy hívja a kutyáját, ahogy akarja...

simán meg fogja szokni, ne aggódj.

2014. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. Unokatesóméknál még az is előfordult, hogy az új kutya nevét átvette egy régi, most ketten hallgatnak a Bátor névre :D Szóval simán átveszi egy idő utána, de azért nem olyan, hogy majd hetente változtatod.
2014. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg egyébként az oltási könyvbe is be kell írni, ha jól tudom. Szóval nem praktikus tényleg hetente :P Amúgy megszokja simán az újat :)
2014. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért szeretném átnevezni, mert nem tetszik a jelenlegi neve nyilván. Ha hozzám kerül a kutya, akkor új életet kezd és jár neki egy új név is.
2014. jún. 2. 15:34
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az a helyzet,hogy amelyik menhelyen sok kutya van, ott nemigen foglalkoznak azzal, hogy az adott kutya szokja is azt a nevet amit adtak neki. Nekik az a lényeg, hogy el legyen nevezve az adatlapon. Ahol meg kevés a kutya ott könnyebben hozzászokik a nevéhez, főleg ha mindig a nevén szólítják. Van, hogy egy kutyát "nokedlinek" neveznek el, mert épp az jutott az eszébe a menhely vezetőnek vagy akárkinek. Ha tényleg nem tetszik a név és a kutya jelleméhez sem illik, akkor nyugodtan átkeresztelheted.
2014. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!