Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet lenyugtatni,...

Hogy lehet lenyugtatni, összeszoktatni a kutyám a barátnőm jelenlétével?

Figyelt kérdés

Szóval van egy Westie kan 9 hónapos kutyám. A barátnőmre ráugrott és morgott, pedig rászóltam, és oda se figyelt, pedig falka vezér vagyok, mert ha nincs itt, hanem más akkor rám hallgat!

Szóval holnap itt alszik nálunk ez a barátnőm, és hogy érhetem el, hogy ne bántsa?:S Tegyek rá szájszíjat, és úgy simogassa, babusgassa a barátnőm, hogy semmi baj, nem bántalak stb? Az elzárás szóba se jöhet mert akkor őrülten sikítozik és ugat.. :S


2009. dec. 31. 00:01
 1/6 papagenou ***** válasza:
ha örülten ugat akkor nem te vagy a falkavezér, ki kell hogy ábrándítsalak. zárd be majd megunja
2009. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
utolsó: értelmes -.-" nem fogom bántani mert nem vagyok kegyetlen. Én NEVELNI szeretném, nem megfélemlíteni -.-
2009. dec. 31. 01:24
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Hát...Nehéz eset egy Westie az biztos, én csak tudom...De én egy másik kutyámmal,amelyik nem Westie volt azt csináltam, hogy ráraktam a pórázt és fogtam(hogy ne tudjon odamenni), miközben az illetőhöz(jelen esetben a barátnődhöz) odamentem és simogattam meg ilyesmi, hogy nem bánt és aranyos.Közben mondd a kutyának, hogy "Nem bánt, tőle nem kell félni"meg ilyesmik.Hülyén hangzik, de ez beválhat.A lényeg, hogy lássa , hogy az illető jó és nem akar rosszat.Túlzásba se vidd mert, lehet az is a baja a kutyának, hogy amikor ott van a barátnőd nálatok csak vele fogalakozol és féltékeny.A barátnőd adhatna neki esetleg valami kaját vagy kis jutalomfalatot... Hát próbálkozz ilyesmikkel.De semmiképp se zárd el vagy hasonló, ami a kutyának rossz, mert az marad benn, hogy amikor ott van a barátnőd akkor vele valami rossz történik.

Remélem tudtam valamit segíteni...

Sok sikert!:)

2009. dec. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem nem pontozol le azért amit most írok, jószándékból teszem!

Szerintem sem te vagy a falkavezér. Az , hogy hallgat rád a kutyád, még nem jelenti azt, hogy te vagy a vezér! Világosan látszik, hogy ő akarja eldönteni, hogy ki tartozhat a falkához, és ki nem, és jelét is adja, ahogy írod!

Ezen nem nehéz változtatni, csak időbe telik!


Itt egy link, talán segít, mert röviden összefoglalja a témát, de legjobb lenne a jan fennel könyv. azt is belinkelem!


[link]


*****


Mind a kettő letölthető!


Sok sikert!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, a szájszíj nem segít. Az csak akadályozza a kutyát abban, hogy támadni tudjon (ha akar), és ettől még idegesebb lesz.

A barátnőd jöjjön be az ajtón, és ne vegyen tudomást a kutyáról. Ha nem morog, csak szagolja a kutya, dicsérd meg.

Kezdjetek el a barátnőddel beszélgetni, jönni-menni, stb. A barátnőd időnként dobjon le a földre egy jutalomfalatot a kutyának, de ne nézzen rá. Egészen addig, amíg nem morog vagy nem támadja, te folyamatosan dicsérd szóban. A kutyát el fogja kezdeni érdekelni a barátnőd, és előbb-utóbb oda fog menni hozzá saját magától. Ha a kutya csóvál a barátnődnek vagy odamegy hozzá ismerkedni, a barátnőd ránézhet, szóljon hozzá 1-2 kedves szót, adjon neki egy jutifalit kézből. Egy pár perc elteltével meg is simogathatja.

Ha morog vagy támad, szidd meg, és zárd külön egy szobába. Addig ne vegyél tudomás róla és ne engedd ki, amíg abba nem hagyja az ugatást.

Ha ellenségesen viselkedik, se te, se a barátnőd, semmiképp ne guggoljon le hozzá simogatni, "nyugtatgatni", "jófifinembántjukanénit"-izni, mert ez csak erősíti a kutyában azt, hogy "okos, jó kutya vagyok, amiért nem tetszik az új jövevény, jól van, akkor továbbra is morgok és ellenségesen viselkedek".

2009. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így történt:

Szájszíj fent odamegyünk és végigszagolta(kertben) majd bejöttünk és levettem róla, kicsit ugatott majd tök jól összehaverkodtak. Ugráláskor, morgáskor rászóltam és hallgatott rám. Szóval.. ^^

2010. jan. 1. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!