Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan lesz egy törpe...

Hamarosan lesz egy törpe tacskó kiskutyám. És panelba fog lakni,7- 8 hetes kora körül fogom hazahozni, és a szobatisztaságra nevelése miatt muszáj leszek levinni, pedig olvastam hogy nem lehet amíg meg nem kap meg minden oltást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet ebből baja majd? És amíg nem lesz teljesen védett más kutyákkal sem érintkezhet? Még olyannal se aki be van oltva? És milyen fajta táppal kéne hogy etessem és hogyha minőségibb tápot kap az körülbelül mennyibe fog kerülni?
2014. jún. 1. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

1 ne vegyél szaporítótól kutyát (törzskönyv nélkül=szaporított)

2 8 hetes kora előtt elhozni állatkínzás

3 addigra meg kell legyen az első 2 oltása

4 chip nélkül kutyát átruházni törvénytelen

5 SZERZŐDÉS nélkül NE!!!

2014. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Először is nem kell kioktatnod csak megkérdeztem pár dolgot. A második oltása után fogom elhozni ne aggódj, szerződést pedig írni fogunk. 8 hetes kortól elhozhatók a kiskutyák szóval nem tudom miről beszélsz hiszem chippeltetni csak 4 hónapos kora után lehet. Szóval sokat ért amit leírtál.....
2014. jún. 1. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Észnél vagy, kérdező?! Az első nem oktatott ki, hanem normális választ írt. Minek kérdezel, ha nem akarod, hogy válaszoljanak? Ezt már nyugodtan veheted kioktatásnak: 4 hónapos koráIG be kell chipeltetni, nem az után. Tenyésztő már akár 4-6 hetesen chipelteti a kicsiket.
2014. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kiválasztasz egy nyugodtnak tűnő helyet a ház közelében. Leviszed kézben a kiskutyát. Pórázon ott mászkálsz vele, amíg nem piszkol. Ha sikerült, dicséret bőven és irány felfelé. Persze, sasszemekkel figyeled, yhogy nem nyalhat meg semmit és nem is szedhet fel semmit. Erről nagyon komolyan letiltod. Az elkövetkező időkre is hasznos lesz a betartása.
2014. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Hm, én 10 hetesen bechippelve hoztam el, bizonyára ÉN követtem el szabálysértést, mert NEM LEHET bechippelni 4 hónpos koráig... Ugyan, legalább magadat ne ámítsd...
2014. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor let hogy rosszul értettem... de rendes szaporítóval van dolgom azóta már meg is beszéltük hogy ő csak chippeltetve adja majd oda szóval nincs semmi baj
2014. jún. 1. 20:42
 7/14 A kérdező kommentje:
4/6 koszonom szepen a rendes valaszt:) igy akkor remelem minden rendbe lesz
2014. jún. 1. 20:43
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
10 hetes kora előtt ne hozd el, mert az a 2 hét egy ilyen kiskutya életében még nagy idő, fontos, hogy később ne legyenek szocializációs problémái. Szerintem te is kibírod azt a plusz 2 hetet, ha eddig vártál.
2014. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Le lehet vinni, és ahogy írtad a szobatisztaság miatt le is kell, de nagyon vigyázni kell, nehogy felegyen a földről valamit! Szinte minden lépésére ügyelned kell, és miután elvégezte a dolgát, azután ne nagyon legyetek lent addig amíg meg nem kapta az utolsó oltását. Nem kéne érintkeznie az oltási program befejzéig semilyen kutyával. Hiába van beoltva a kutya, bármit elkaphat tőle, én nem kockáztatnék.

A lényeg, hogy minőségi táppal etestd (pár példa: Happy Dog, Hill's, Eukanuba, Pro Plan, Orijen, Acana, Josera, Dog Chow, Brit)

Az áruk elég borsos, de vannak jobb áron is minőségi tápok, mint például a Josera, a petissimo.hu-n 11 ezer FT körül van 15 kg-ja, de ez a táp fajtájától is függ. A lényeg, hogy lehet azért emberi áron is jó táppal etetni, nem olyan vészes. Meg aki kutyát tart, annak ezzel számolnia kell, hogy vannak különböző kiadások, amelyek néha elég súlyosak is lehetnek.

2014. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy cseszegetitek a kérdezőt, esetleg normális válaszokat is adhatnátok. NEM kérdezett se a vásárlás körülményeiről, se arról, hogy mikor hozza el a kiskutyát.


Figyi, nekem egy két hónapos kiskutyám van, két oltást kapott még, de az orvos azt mondta, hogy a harmadik oltásig nem szabad mégcsak a földre se letenni az utcán. A szobatisztaság tényleg cinkes nálunk is, én a következőt teszem:

- Először is vegyél kutyapelenkát (bár nem biztos, hogy bejön, de adj esélyt a dolognak)

- Ha látod, hogy fészkelődik, illetve kajálás, ivás után tedd rá, és mondd neki, hogy pisiljen. Először majd néz rád, hogy mi a bánatot akarsz, aztán, ha sikerül neki, hát lejtsél örömtáncot! ( Szóval dicsérd meg nagyon, jöhet a jutifalat). Na ez persze nem azt jelenti, hogy ez mostmár oké, pisil, kakil nekem is összevissza, de egy héten eltelte után már, ha mondom, hogy menj pisilni, boldogan, füllengetve szalad be a fürdőszobába. Nagy dicséret, örömünnep, sadaba :-)

- Lakásunk megóvása: összes szőnyeg felszed, kloroxos felmosóvíz mindig legyen tüzelésre kész, azaz, ha pisil-kakil, azonnal felmosni, mert szagra megy!!!! Nálunk úgy kezdte, hogy idakakilt valahova, csak sima vízzel mostam fel után, mit látok! Addig szaglászott, míg megtalálta pontosan azt a helyet, ahová korábban kakilt, majd boldog mosollyal az arcán nyomott pontosan ugyanoda egy kis hurkát. (Nem nagy ügy,én is ugyanúgy paráztam mielőtt hazahoztam a kis drágát).


Nade a pelus!! Vettem ilyen spray-t, ami odavonzza a kis nóziját, mi több, beletunkoltam a pisijébe, hogy szagot fogjon! Sőt még egy kis kakit is rátettem. Na az utóbbi egyenlőre nekünk nem vált be, kakkint jobbra-balra.


De nem adom fel, egyre kevesebb a pisinyom, és egyre többszöl látom a pelenkán a foltokat! Ja, és számolom a napokat, hogy mikor kezdhetem a levitelét. Biztos az is még sok idő lesz, hogy teljesen szobatiszta legyen, de ez ezzel jár.


Most levinni TILOS!!!! Semmilyen kutyával nem érinkezhet!


Tápot olyat adj neki, amit eddig kapott, bármennyibe is kerüljön.

Szerintem, ha elhozod, sétálj be a legközelebbi állatorvoshoz, mutatkozzatok be, vidd az oltási könyvét, és ő egy csomó okos tanácsot fog adni neked!

2014. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!