Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megszégyenítő egy...

Miért megszégyenítő egy embernek, ha egy kutya az ő "ember-nevét" kapja?

Figyelt kérdés
A kutyámat Ancsának neveztem el és egy Ancsa nevű ismerősöm teljesen felháborodott, hogy milyen megalázó, hogy az "ő" nevét adtam egy kutyának.
2014. jún. 2. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ő nem rajong az állatokért, kutyákért úgy, mint Te. Próbáld másik irányból megközelíteni a dolgot, mivel Te mennyire szereted a kutyákat, illetve kutyádat, vegye megtiszteltetésnek, hogy róla nevezed el :)

Egyébként nem megszégyenítő, mivel családtag lesz, megérdemli, hogy ahhoz méltó nevet kapjon.

2014. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Erről az a dalrészlet jut eszembe, hogy:


"ha úgy hívják a kutyádat, hogy Gábor...!

2014. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi koze hozza olyan nevet adsz amilyet akarsz! egyaltalan nem az
2014. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megválogatnám az ismerőseimet...
2014. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Talán mert régen előszeretettel adták az emberek a haragosuk, ellenségük nevét a kutyának. Aztán milyen jó volt az engedetlen Lajcsit vagy a Csendőrt elpáholni...
2014. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy tudom, gyerekként úgy tanultam, nem illik olyan embernevet adni a kutyának, ami összetévesztésekre adhat okot. Tehát pl. nem illő dolog a kutyát Magyarországon Katónak hívni, de Katie-nek lehet. Persze ma már egy csomó külföldi név bevándorolt Magyarországra és ott vannak még a becenevek is, szóval a helyzet bonyolódik. Az ismerősödet a névazonosság joggal zavarhatja, bár én nem értek egyet azzal a nézetével, hogy ez megalázó, legfeljebb zavaró, mert összetévesztésekre adhat okot.

Ugyanakkor joga nyilván nincs beleszólni abba, hogyan nevezed el az állatodat. De ha tekintettel akarsz lenni a érzéseire, akkor mi lenne, ha mondjuk Ancsa helyett Anka lenne a kutyád? Az nagyon hasonló, becézésnek is felfogható és biztos könnyen megtanulná a kutyus is.

2014. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Még mindig jobb minthogy Lucifernek hívd :)

Szerintem inkább mókás ha "emberesebb" nevet adunk nekik :)

Gondolj bele ha a kutyát Bélának hívják és hívogatják előtted :)

2014. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ahol én ideiglenesezek már évek óta, ott sok kutyának van ember-neve. Rólam is neveztek már el kutyát, de édesanyámról is, illetve a saját neveiket is felhasználták már.
2014. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyukám párjának a kutyája konkrétan Béla, mégpedig azért, mert a barátaival a kultikus filmük a Legényanya, ahol mindeni Béla és az egyik mondhat az, hogy "Béláim, gondolkodjunk!", amit ők előszeretettel mondogatnak egymásnak. Szóval ők egymásnak mind Bélák. :D

A sértődős ember mindig talál valamit, ami okot ad a cirkuszolásra. Én nem adnék szigorúan csak nagyon állatos nevet (Cirmi, Bundás, stb.), hanem ami illik rá. Ha valaki behisztizik, hát majd a sütőipar henyerén megbékél. :)

2014. jún. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nehogy már ne adhasd neki azt a nevet amit szeretnél, csak mert neki nem tetszik :D senkinek semmi köze ahhoz, hogy hogy hívják. ő az egyetlen ancsa? nem. akkor mi baja?
2014. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!