Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letezik olyan hogy izgaga,...

Letezik olyan hogy izgaga, szertelen, magas energiaszintu kolyokkutyabol nyugodt, szofogado felnott valik?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kölyökkutyák 99%-ára ráillik, hogy ,, izgága, szertelen, magas energiaszintű", nagy részükből mégis nyugodt, szófogadó felnőtt lesz :)
2014. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem a terrierek meg 1-2 vadászkutya marad jóval aktívabb, de kölyökként az összes hiperaktív néha már-már idegesítő, de hidd el megéri a türelem jó kutyát terem ;)
2014. jún. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tobb helyrol informalodtam es ott azt irjak-mondjak, hogy valasszuk a nekunk valo kolykot az alombol. Merthogy kulonbozo energiaszintjuk van, van amelyik nyugodt kolyokkent is, es van, amelyik nagyon izgaga.

Ezt nem tudtam meg, mikor en kivalasztottam egy kolykot, 4 db volt mar csak, es mindegyik ossze vissza nyaldosott es ugralt. Kivalasztottam egyet, alaposabb egyeb megfigyeles nelkul. Azota is sokat gondolok a tesoira, ugyan mi lett veluk...Bizok benne, jo helyre kerultek.

Idokozben eltelt masfel ev, es sokat valtozott a viselkedese, de gyakran figyelmetlenkedik, illetve nagyon gyakran elterelodik a figyelme, eleg egy szag,egy hang...

2014. jún. 4. 00:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem amiatt van h "nem a megfelelő" kölyköt választottad, hanem azért mert nem tudod motiválni a kutyát, nem tudsz érdekesebb alternatívát mutatni neki, a szagon vagy a hangon kívül. Ezen lehet dolgozni, ez nem tragédia, de pláne h azavar, akkor érdemes nem annyiban hagyni.


Egyébiránt a kutya kölyökkori jelleme inkább csak iránymutató, nem kőbe vésett jellemrajz. Pláne h ahogy kikerülnek az alomból és egyedül maradnak, sokan teljesen megváltoznak az adott pillanattól.

2014. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gazdán is múlik.Nálam a legaktívabb kutya is benyugszik egy fėl év után.
2014. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ezért kell a tenyésztőt megkérdezni, mert ő ismeri a kicsiket, lehet hogy a választáskor a sarokban békésen szunyókáló látszólag halálosan nyugodt kölyök az előző 5 órát rohangálással meg a társai piszkálásával töltötte. De egyébként a mi kutyánk is olyan kis energia bomba volt kicsiként, hogy néha agyvérzést kaptam tőle. Most meg a reggeli sétára szó szerint a fenekénél kell kituszkolnom, mert képes 11-ig aludni... :)
2014. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magas energia szintű kölyökből magas energia szintű felnőtt lesz. De a magas energia szint nem azt jelenti, hogy 'rossz' kutyád van, hanem azt, hogy többet kell vele sétálni, hogy elfáradjon. Megfelelő mozgás mennyiség, és agyi lefárasztás mellett még a legizgágább kutya is könnyen kezelhető, ennek hiányában egy nyugodt kutya is lehet 'pokolfajzat'.
2014. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!