Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kiskutya kerdesben...

Labrador kiskutya kerdesben segitene nekem valaki? Tobbi lent

Figyelt kérdés
8 hetes kiskutyam van. Labrador fajtiszta. Most meg bent tartjuk ot, aztan idovel elvalik az ifenyei szerint. Alvassal van gondunk. Lefekszik fel tiz-tizkor es kelt engem hajnali negy fel otkor. Jatszunk egy orat es vissza alszik. Lesz ez maskepp? Vegig fogja aludni hetig az ejjelt. Eleg farazto igy. Kerlek normalis valaszokat adjatok

2014. jún. 4. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is labim van, amikor még kicsi volt többször is keltett éjszaka, olyankor mindig kivittem a kertbe, hogy végezze el a dolgát, és semmi más (pár nap alatt szobatiszta lett), nem játszottam vele, hiába próbálkozott utána, visszafeküdtem aludni. Így elég hamar megtanulta, hogy éjjel csak akkor keltsen, ha dolga van. Persze ilyenkor reggel nagyon megdicsértem, és kárpótoltam. :) Szerintem kezdd el rövidíteni a hajnali játékot, majd maradjon el, ne játssz vele, csak azután, hogy amúgy is kelnél.
2014. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fajtisztának fajtiszta, mert kutya. A fajtatisztaság más kérdés. Jelenleg még baba, a viselkedése normális. A szobatisztasággal nincsenek gondjaitok?
2014. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne játssz vele, hanem vidd ki egy rövid pisire és vissza. Ha játszol vele, akkor ezt szokja meg és utána mindig elvárja, hogyha éjszaka felébred, akkor foglalkozz vele. Éjszaka a pihenésé és ezt a kutyának is meg kell tanulnia és alkalmazkodni kell.
2014. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok. Kimegyek vele ha ma ejjel kelteni fog. A szobatisztasag kicsit nehezebb.ha veel vagyok ugyelek ra h kint legyen a dolog. De van masfel ora delelott. Es masfel ora delutan mikor egyedul van bent a lakasban. Ilyenkor neha pisi besikerul. De nagyonpici meg igy ha magyarazom neki h nem szabad jatszik. Szinten ha kint pisil kakil es megdicserem hogy milyen ugyes jatszosan fogja fel
2014. jún. 4. 10:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Menmyi ido mig megtanulja a szobatisztasagot es kereckedni fog? Nektek mennyibe telt? Tudom a labik okosak
2014. jún. 4. 10:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha besikerül egy kis vagy nagy dolog, akkor a kutya felé semmilyen reakciót nem kell csinálni. Szó nélkül feltakarítod és nem kommentálod a kutya felé...mintha mi sem történt volna.

Az én kutyám kb. 2 hét alatt lett szobatiszta. Mondjuk Ő nem labi, hanem Chow-Chow volt.

2014. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ne is magyarazam neki h nem szabad?

Amikor nem latom tudom h felesleges. De ha latom oda megyek es magyarazom meg mutatom h nwm szabad.

Es neked ugy sikerult hogy csak hordtad ki es megtanulta?

2014. jún. 4. 11:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért magyaráznád? Egy csecsemő szerinted megérti? Egy ilyen pici kutya olyan mint egy csecsemő. Vannak dolgok, amiket nem tud visszatartani. Ahogy nő, úgy fogja megtanulni, ha jól van nevelve.

Mikor nyünyörög, akkor kiviszed, elintézi a dolgát és szépen megdicséred.

A bent végzett dologért nem jár semmi. Ebből Ő már tudni fogja, hogy melyik a jó és melyik nem.

2014. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ertem. Rendben. Kimt majd akkir dicserem. Persze hisz nem is rendesen pisil csak vlmi vizet.. amennyit iszik :)
2014. jún. 4. 11:28
 10/12 anonim ***** válasza:
2 óránként kell még levinned. Ha lent végzi a dolgát dicsérd meg, ha a lakásban, akkor takaríts, de ne szidd meg érte! Így hamar meg fogja tanulni!
2014. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!